14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ ŞABANÖZÜ İLÇEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Abdullah Ayaz, bugün bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Şabanözü ilçemizdeydi. Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi, Gürel Fişek San. ve Tic. Ltd. Şti. Fabrikası, KAPEKS Patlayıcı Üretim Fabrikası ve Turaç Dış Tic. Ltd. Şti. Fabrikası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Ayaz Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, KUZKA Genel Sekreteri Dr. […]
Çankırı - 1 Haziran 2021 21:31 A A

Vali Abdullah Ayaz, bugün bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Şabanözü ilçemizdeydi. Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi, Gürel Fişek San. ve Tic. Ltd. Şti. Fabrikası, KAPEKS Patlayıcı Üretim Fabrikası ve Turaç Dış Tic. Ltd. Şti. Fabrikası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Ayaz Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Tamamlandığında, engelli bireylerin sosyo-ekonomik yaşantılarını desteklemeyi ve meslek edinmelerine yardımcı olmayı amaçlayan “Katıl Üret Paylaş Hayatla Kaynaş Projesi” hakkında Vali Ayaz’a bilgi veren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Bedriye Karakoç; “Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı SOGEP Programı kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve 1.200.000,00 TL bütçe ile uygulanması uygun görülen projemiz için 2020 Şubat ayında çalışmalar başlatılmış olup pandemi nedeniyle aksamalara uğrasa da hızlı bir şekilde ilerlemeye devam edilmektedir.

Bu proje sayesinde hizmet binamız içerisinde; bir adet galoş üretim atölyesi, bir adet el işi ve örgü atölyesi, bir adet okuma yazma sınıfı, bir adet uygulama mutfağı ve kafeterya, bir adet boyama atölyesi ve spor salonu oluşturulacaktır.

Şu ana kadar bina bakım onarımı ve mobilya alımı tamamlanmış olan hizmet binasının önümüzdeki bir aylık süreçte peyzaj çalışmaları, masa, sandalye ve kafeterya malzemelerinin alımı tamamlanacak olup, bir aksama olmadığı takdirde hizmet binamız Ağustos ayı sonunda faaliyetlerine başlayacaktır.” dedi.

Şabanözü Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Abdullah Ayaz, yetkililere görevlerinde başarılar dileyerek Rehabilitasyon Merkezi’nden ayrıldı.

Vali Abdullah Ayaz, Rehabilitasyon Merkezi ziyaretinin ardından Gürel Fişek San. ve Tic. Ltd. Şti. Fabrikası ve KAPEKS Patlayıcı Üretim Fabrikası’nda da bir dizi incelemelerde bulundu, fabrikaların üretim tesislerini gezerek üretim süreçleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Son olarak Turaç Mühimmat Fabrikası toplantı salonunda düzenlenen Şabanözü Patlayıcı İhtisas OSB Kuruluş Araştırma Sunumu Toplantısına katılan Vali Abdullah Ayaz çalışanlara görevlerinde başarılar dileyerek fabrikadan ayrıldı.

Çankırı - 21:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.