11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ MUAZZEZ SER-VED AMARATOĞLU ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİ

Vali Abdullah Ayaz, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Okul ziyaretleri kapsamında gerçekleşen ziyarette Vali Ayaz’a İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar ve İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oğuzhan Aykurt da eşlik etti. Okul Müdürü Şefik Abduşoğlu ve okul yöneticileri tarafından karşılanan Vali […]
Eğitim - 21 Eylül 2021 21:22 A A

Vali Abdullah Ayaz, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Okul ziyaretleri kapsamında gerçekleşen ziyarette Vali Ayaz’a İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar ve İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oğuzhan Aykurt da eşlik etti.

Okul Müdürü Şefik Abduşoğlu ve okul yöneticileri tarafından karşılanan Vali Ayaz, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu’nun spor salonu ve diğer eğitim alanlarında incelemelerde bulundu. Sınıfları da gezen Vali Ayaz, öğrencilerle sohbet etti.

Öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Abdullah Ayaz, salgın süreci ve yüzyüze eğitimin sürdürülebilmesi için yapılması gerekenlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Öğrencileri okullarda görebilmek için bir buçuk yıl beklediklerini ifade eden Vali Ayaz şöyle konuştu:

“Geçen yıl da okulları ziyaret ettim ama okullar hayalet okul gibiydi. Koridorlar boş, sınıflar boştu. Onun için bu yıl hedefimiz eğitimin kesintisiz sürdürülebilmesi. Uzaktan eğitim süreci öğretmenlerimiz için kolay olmadı. Ben pandemi sırasında hep şunu ifade ettim; sürecin sonunda aslında bir enkaz kalacak. Şu anda konuşulan en büyük enkaz ekonomik enkaz ancak pandemi bittiğinde sadece ekonomik değil sosyal, kültürel ve özellikle de eğitim açısından bir enkazın kaldığını göreceğiz. Muhtemelen bu bir buçuk yıllık eğitim kaybımızın açığını ilerleyen süreçte göreceğiz. Bu yıl açısından hedefimiz herhangi bir kesintiye uğramadan eğitim öğretimi sürdürmek. Ama şunu ifade ediyoruz ki önceliğimiz hem sizlerin hem velilerin sağlığı. Uzun bir aradan sonra il genelinde 100 vakayı geçtik. Yaklaşık iki aydır böyle bir tabloyla karşılaşmamıştık. Okulların açılmasından sonra vaka sayılarımız artmaya başlamıştı. Günlük ortalamalarımız iki haftadır zaten yükselişteydi. Okulların açılmasının bir etkisini gördük. Dün sabah itibariyle 12 öğretmenimiz, 106 öğrencimiz pozitif. Temaslılarla birlikte toplam sayı 500’ün üzerinde. Bu sabah itibariyle de vaka sayılarımız 17 öğretmenimiz, 123 öğrencimiz, temaslılarla birlikte 600 olmuş. Yani bir günde hemen hemen total sayıda 100 kişilik bir artış var. Bu yüzden önceliğimiz hem öğretmenlerimizin hem öğrencilerimizin sağlığını korumak. Tüm kurallara azami olarak riayet edilmesini istiyoruz. Muhakkak maskeli olarak ders anlatılması zor. Öğrencilerin kurallara uyması sınıfların havalandırılması, aşı konusundaki ısrarımız devam ediyor. Bizim bir buçuk yıldır düzenlediğimiz bir salgın koordinasyon kurulu toplantımız var. Aşıların başından beri de gelişmeleri izliyoruz. Onun için aşıyla ilgili olarak en ufak bir tereddüdümüz yok. Elimizdeki veriler de aşıların faydasını bizlere göstermekte. Burada şunu ifade etmek istiyorum, aşı karşıtlarıyla ilgili olarak getireceğim en büyük eleştiri önerdikleri herhangi bir çözüm yolu yok. Malum bu pandemide her türlü yöntemi denedik. İzolasyonu denedik, tam kapanmayı denedik, mesafe vb. şeyleri hep denedik ama şu anda en etkili en büyük silah aşı. Bunun olumlu çalıştığını da görmekteyiz. Yoksa bu vaka sayılarında yoğun bakımda sekiz on hasta olması çok mümkün değil çok daha fazla olurdu.”

Eğitim - 21:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.