17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ MERKEZ BİRLİK MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

      İlimiz Merkez Köylerine Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Valilik Konferans Salonunda, bu gün saat 11.00’de gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Abdullah Ayaz, Vali Yardımcısı (Birlik Başkanı) Abdullah Aslaner, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İl Genel Meclisi üyeleri ve merkez köy muhtarları katıldı.       Toplantıda konuşan Vali Ayaz, köylere yapılan hizmetlerde sınırlı […]
Çankırı - 30 Aralık 2020 20:30 A A
      İlimiz Merkez Köylerine Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Valilik Konferans Salonunda, bu gün saat 11.00’de gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Abdullah Ayaz, Vali Yardımcısı (Birlik Başkanı) Abdullah Aslaner, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İl Genel Meclisi üyeleri ve merkez köy muhtarları katıldı.
      Toplantıda konuşan Vali Ayaz, köylere yapılan hizmetlerde sınırlı kaynakların en iyi hizmeti vermek üzere, dengeli bir şekilde kullanılması gerektiğini belirtti. 2020 yılının her açıdan zor bir yıl olduğunu aktaran Vali Abdullah Ayaz, “2021 yılı ekonomik açıdan daha zor bir yıl olacak. Bu sebeple muhtarlarımızdan gelen taleplerin bir süzgeçten geçirilerek, değerlendirilmesi gerekiyor. Bütçemizi en yararlı şekilde kullanmak amacıyla bir çalışma yürüteceğiz. Bu sayede hep beraber daha sıkıntısız daha rahat bir yıl geçirir, daha ekonomik ve verimli hizmetlere de hep beraber imza atmış oluruz.” dedi.
      TAŞRAYI AYAKTA TUTMAK BİZİM EN BİRİNCİ VAZİFEMİZ
Taşrayı ayakta tutmanın birinci vazifeleri olduğunun altını çizen Vali Ayaz şunları söyledi: “Köylerdeki hayatı muhakkak devam ettirmemiz gerekiyor. Üretimi devam ettirmek gerekiyor. Bunun da şartı köylerdeki hayatı canlı tutmak. Şu anda köylerimizdeki genel durum iyi. Çok kötü durumda köyümüz yok. Daha iyisini yapmak için çalışıyoruz.”
      2021’DE HİÇ BİR KÖYÜ KARANTİNAYA ALMAK İSTEMİYORUZ
Covid-19 pandemisiyle ilgili de konuşan Vali Abdullah Ayaz, “çok şükür şu anda iyiyiz. Sizler de köylerinizde hissediyorsunuzdur bunu. Ancak 2021 yılı içerisinde tekrar hiçbir köyü karantina altına almak istemiyoruz. Bu bizim en büyük hedefimiz. Ama bu durum bize bağlı bir durum değil. Vaka sayıları belli bir noktaya ulaştığında köyleri karantinaya almak zorunda kalıyoruz. Onun için lütfen daha çok dikkat edelim.” Şeklinde konuştu.
Vali Ayaz’ın konuşmasının ardından Vali Yardımcısı (Birlik Başkanı) Abdullah Aslaner’in başkanlığında devam eden toplantıda Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği’nin 2021 yılı tahmini gelir-gider bütçesi ve ödenek kalemleri görüşülerek karara bağlandı.
Dilek ve temenniler bölümünde de çeşitli konular görüşüldükten sonra meclis toplantısı sona erdi.
Çankırı - 20:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.