reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

VALİ AYAZ KURBAN BAYRAMINI VATANDAŞLARLA GEÇİRDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
VALİ AYAZ KURBAN BAYRAMINI VATANDAŞLARLA GEÇİRDİ
reklam
      Vali Abdullah Ayaz, Kurban Bayramı boyunca Huzurevi sakinleri ve Sevgi Evlerinde kalan çocukların yanı sıra emniyet mensupları, sağlık görevlileri, vatandaşlar ve diğer kamu personeli ile şehit ailelerimizi de yalnız bırakmayarak bayramlarını kutladı.
      Bayramın 1. günü beraberinde eşi Hanımefendi Melike Ayaz, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve eşi Seçil Çivitcioğlu ile birlikte İsmail Özdemir Huzurevi’ne giden Vali Abdullah Ayaz, burada kalan yaşlı vatandaşlarımızın bayramlarını kutladı. Hiçbir bayram yaşlı vatandaşlarımızı ihmal etmeyen Vali Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve eşleriyle birlikte huzurevi sakinleriyle sohbet etti. Huzurevi ziyaretinin ardından Korgun ilçemizdeki Sevgi Evlerine geçen Vali Ayaz ve beraberindekiler burada Korgun Kaymakamı Abdulkadir Işık ile Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan tarafından karşılandı. Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla bayramlaşan Vali Ayaz, eşi Hanımefendi Melike Ayaz, Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve eşi Seçil Çivitcioğlu, çocuklara bayram hediyesi verdiler.
      Sabah saatlerinde İsmail Özdemir Huzurevi ve Korgun Sevgi Evlerindeki çocukları ziyaret eden Vali Ayaz, akşam saatlerinde ise Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile birlikte Çankırı Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık personelinin bayramını kutlayarak, yaptıkları fedakârca çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Hastane acil servisindeki vatandaşların da bayramını kutlayan Vali Ayaz ve Başkan Esen, daha sonra Yenimahalle Şehit Nurettin Cinsoy Polis Merkezi’ne geçti. Burada İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve diğer Emniyet Mensupları tarafından karşılanan Vali Ayaz ve Başkan Esen, görevli polislerin bayramını kutladılar. Son olarak 112 Acil Çağrı Merkezi ve Çankırı İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Abdullah Ayaz ve Başkan İsmail Hakkı Esen, bayram mesaisi yapan personellerin bayramını kutladılar.
      Bayramın 2. Günü ziyaretlerine şehit aileleriyle devam eden Vali Abdullah Ayaz, il merkezinde ikamet eden Şehit P. Er Hüseyin Şentürk’ün ailesi ile Şehit Polis Memuru Seyit Saraç’ın ailesini ziyaret ederek Kurban Bayramlarını kutladı. İlk olarak Şehit Şentürk’ün ailesine giden Vali Abdullah Ayaz’a İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve İl Müftüsü Bürhan Keleş de eşlik etti. Daha sonra Şehit Polis Memuru Seyit Saraç’ın ailesini ziyaret eden Ayaz’a bu ziyarette eşi Hanımefendi Melike Ayaz, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve eşi de hazır bulundu.
      Daha sonra Kızılırmak ilçemize bağlı Yukarı Alagöz köyüne geçen Vali Abdullah Ayaz, burada Şehit Jandarma Er Adem Ballı, Şehit Uzm. Çvş. Yavuz Bayram ve Şehit Jandarma Er Kadir Güler’in ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Ardından yine Kızılırmak ilçemize bağlı Kemallı köyüne geçen Vali Ayaz, Şehit Jandarma Erler Ali Bozgedik, Cumhur Şimşek ve İskender Yıldırım’ın ailelerini ziyaret etti. Bu ziyaretlerde Vali Ayaz’a Kızılırmak Kaymakamı Emine Dilce de eşlik etti. Ziyaretlerde şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.
      Vali Ayaz, Kurban Bayramının 3. Günü de ilçelerimizdeki şehit ailelerini ziyaret etti. İlk olarak Ilgaz İlçemizin Çörekçiler köyüne giden Vali Ayaz burada Şehit Dz. P. Asb. Üçvş. İsa Usta’nın anne ve babasını ziyaret etti. Ardından Kurşunlu ilçemizde Gazi Osman Uzun’u evinde ziyaret eden Vali Ayaz, buradan Çerkeş ilçemize geçti. İlçe merkezinde ikamet eden Şehit J. Er Hilmi Kaan Kayabaşı’nın ailesini ziyaret eden Vali Ayaz, Çerkeş’e bağlı Karga ve Dağçukurören köylerinde ise Şehit J. Er Durali Aköz ile Şehit J. Uzm. Çvş. Cengiz Kurtkayası’nın annesi Şerife Kurtkayası’nı evlerinde ziyaret ederek Kurban Bayramlarını kutladı. Vali Ayaz, günün sonunda Orta ilçemizin Buğuören köyündeki Şehit J. Er. Satılmış Boybaşı ile Şabanözü ilçemizin Karamusa köyünde ikamet eden Şehit J. Er. Fikret Öztürk’ün ailelerini ziyaret ederek Kurban Bayramlarını kutladı.
Ziyaretlerinde ailelere bir kez daha başsağlığı dileklerini ileten Vali Ayaz, Şehit ailelerimizin her zaman yanında olacağını ifade etti ve ziyaret ettiği evlerde çocukları da ihmal etmeyerek bayram hediyesi verdi. Ziyaretlerde şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti yapılarak dualar edildi. Vali Ayaz’a bu ziyaretlerde Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, Kurşunlu Kaymakamı İlyas Öztürk, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, Çerkeş Kaymakamı Osman Beyazyıldız ve Orta Kaymakamı Bayram Yıldız da eşlik etti.
reklam

YORUM YAP