11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ KIZILIRMAK’TA ÇELTİK HASADINA KATILDI

Türkiye’nin pirinç ihtiyacının karşılandığı bölgelerden olan Kızılırmak ilçemizde çeltik hasadına başlandı. Kızılırmak ilçemize bağlı Aşağıalagöz köyünde Vali Abdullah Ayaz’ın da katılımıyla çeltiğin hasat edilmesi için biçerdöverler tarlalara girdi. Vali Ayaz da biçerdövere binerek zorlu hasat mesaisine şahitlik etti. Burada bir açıklama yapan Vali Ayaz, Çankırı’nın Türkiye’nin çeltik üretiminin yüzde 3’ünü karşıladığını söyledi. Çiftçilerin hasadına şahitlik […]
Genel - 6 Ekim 2021 09:42 A A
Türkiye’nin pirinç ihtiyacının karşılandığı bölgelerden olan Kızılırmak ilçemizde çeltik hasadına başlandı. Kızılırmak ilçemize bağlı Aşağıalagöz köyünde Vali Abdullah Ayaz’ın da katılımıyla çeltiğin hasat edilmesi için biçerdöverler tarlalara girdi. Vali Ayaz da biçerdövere binerek zorlu hasat mesaisine şahitlik etti. Burada bir açıklama yapan Vali Ayaz, Çankırı’nın Türkiye’nin çeltik üretiminin yüzde 3’ünü karşıladığını söyledi.
Çiftçilerin hasadına şahitlik etmek için geldiklerini belirten Vali Ayaz, “İlimizde de 7-8 bin dekarın üzerinde alanda çeltik ekiliyor. Bugün de çiftçilerimizin hasadına şahitlik etmek, bereketli olsun demek için buradayız. Mahsul güzel malum buğday, arpada çiftçilerimiz talihsizlik yaşadılar bir kuraklık oldu. İnşallah burada onun herhangi bir örneğini görmüyoruz. Çiftçimiz üründen, verimden memnun. İnşallah güzel bir kazanç elde edecekler. Biz de çeltik üretimini geliştirmek için arkadaşlarımızla beraber çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Bölgede damla sulama sistemiyle çeltik üretimi yapan bir çiftçiyi ziyaret ederek üretim hakkında bilgi alan Vali Abdullah Ayaz daha sonra Kızılırmak ilçemizde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Kızılırmak Kaymakamlığını da ziyaret eden Vali Ayaz, Kaymakam Emine Dilce ile bir süre görüştü. İlçe Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Abdullah Ayaz, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal ve Kızılırmak’ta faaliyet gösteren Yayla Bakliyat işletmelerini de ziyaret etti.
Genel - 09:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.