Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ: “İSTİHDAM SADECE ÜLKEMİZİN DEĞİL BÜTÜN DÜNYANIN MESELESİ”

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Toplantısı Valilik Birlik Toplantı salonunda bu gün gerçekleştirildi. Vali Abdullah AYAZ’ın başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Şahin BAYHAN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim ÇAYCI ve kurul üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Abdullah AYAZ, istihdam sadece ülkemizin değil bütün dünyanın meselesi olduğunu ifade etti. İstihdam konusunun çözülmesi gereken öncelikli konulardan […]
Çankırı - 12 Mart 2021 21:27 A A

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Toplantısı Valilik Birlik Toplantı salonunda bu gün gerçekleştirildi. Vali Abdullah AYAZ’ın başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Şahin BAYHAN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim ÇAYCI ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Abdullah AYAZ, istihdam sadece ülkemizin değil bütün dünyanın meselesi olduğunu ifade etti. İstihdam konusunun çözülmesi gereken öncelikli konulardan biri olduğuna dikkat çeken Vali AYAZ, “İlimizin en büyük önceliklerinden biri istihdam. Genç nüfusun burada kalması, göçün engellenmesi gibi konular istihdamla iç içe olan konular.” dedi.

İstihdam ve çalışma isteğiyle ilgili sosyolojik bir inceleme gerektiğini vurgulayan Vali AYAZ, iş talebiyle gelen insanların iş beğenmeme problemi olduğunun altını çizerek, “İş arayan insanlarda bir kolaycılık hastalığı var. Yeni nesilde de bunu görüyoruz. İnsanlar az çalışarak, yorulmadan çok para kazanma derdindeler. Ancak böyle bir şey mümkün değil. Böyle düşünen insanların neden böyle düşündüğüyle ilgili birçok neden var; eğitim süreci, çıraklığın geç başlaması gibi. İşveren ne iş olsa yaparım diyen değil belirli bir işte bilgi sahibi çalışan arıyor. Bu meseleyi memleket olarak halletmemiz lazım.” diye konuştu.

Toplantıda 2020 yılında yapılan istihdam ile gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilerek, karara bağlandı. Toplantıda ayrıca 2021 yılında, şu ana kadar yapılan ve yapılacak istihdam, faaliyet ve mesleki eğitim konuları ele alındı.

Çankırı - 21:27 A A
BENZER HABERLER