reklam
reklam
DOLAR32,2341% 0.13
EURO34,8630% -0.01
STERLIN41,0660% 0.26
FRANG35,2671% 0.18
ALTIN2.416,72% 0,28
BITCOIN67.663,99-2.338
reklam

VALİ AYAZ: “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam
        “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” düsturuyla, devlet vatandaş ilişkilerini özveriyle yürüten mülki idare amirlerimiz, köklü devlet geleneğimizin temelini oluşturmaktadırlar. Devlet ile vatandaş arasındaki bağların güçlenmesine katkı sağlayan idarecilik mesleği, adalet ve hakkaniyetle hareket ederek çok hassas davranmayı ve görevini layıkıyla yerine getirmeyi gerektiren bir emanettir. Türk İdare Teşkilatı içerisinde yer alan Mülki İdare Amirleri kendilerine verilen bu görevi, aziz milletimize hizmet etme şuuruyla yerine getirmektedirler.
Mülki idare amirlerimiz, devleti temsil ederken sadece devletin gücünü ve otoritesini değil, şefkatini de temsil etmektedirler. Ülkemizin kalkınması, bekası ve geleceği için büyük fedakârlıklar ve çalışma azmiyle görevlerini ifa ederken, vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını devlet adına tespit ederek yerinde ve hızlı çözümler üretmektedirler.
Tarih boyunca milletimizin feraseti ile atlatmış olduğumuz tüm badirelerde, binlerce yıllık devlet geleneğimizin temsilcileri olan yetkin devlet adamlarımızın güçlü liderlikleri ön plana çıkmaktadır. Bugün görevleri başında olan tüm idarecilerimiz de kendilerinden önceki meslek büyükleri gibi milletimizin huzurunu, refahını ve güvenliğini sağlamak için aynı azim ve kararlılığı göstermektedirler. Tüm dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizi de derinden etkileyen Covid-19 salgını sürecinde de, mesai mefhumu gözetmeksizin sahada bizzat çalışan tüm idarecilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Devletimizin salgın yönetiminde göstermiş olduğu büyük başarının sahaya aktarılmasında verdikleri emekler son derece önemlidir.
Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum bu camiadaki tüm meslektaşlarımın “10 Ocak İdareciler  Günü”nü en kalbi duygularımla kutluyor, meslek hayatlarında üstün başarılar diliyorum. Görevleri başında şehit düşen tüm idarecilerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
reklam

YORUM YAP