13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ: “İLİMİZDE DELTA VARYANTI SAYISI 19’A YÜKSELDİ”

      Vali Abdullah Ayaz, Kurban Bayramı tatili öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Bayram için alınan tedbirler ve pandemiyle mücadele kapsamında yapılan çalışmaların son durumu hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Valilik Toplantı Salonunda, bugün gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Ayaz, Kurban Bayramında vatandaşların dikkat etmesi gereken hususlardan söz ederek; kurban kesimi, misafirlikler ve diğer sosyal […]
Çankırı - 13 Temmuz 2021 18:58 A A

      Vali Abdullah Ayaz, Kurban Bayramı tatili öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Bayram için alınan tedbirler ve pandemiyle mücadele kapsamında yapılan çalışmaların son durumu hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Valilik Toplantı Salonunda, bugün gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Ayaz, Kurban Bayramında vatandaşların dikkat etmesi gereken hususlardan söz ederek; kurban kesimi, misafirlikler ve diğer sosyal durumlarda salgın tedbirlerine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Çankırı’da 174 kurban kesim alanı olduğunu belirten Vali Abdullah Ayaz, “Bu kesim yerlerine gerekli uyarılar yapıldı. Kurban kesim yerlerinde ikram olmayacak. Sadece kurban sahiplerinin kurban kesim yerlerine gitmelerine izin verilecek. Hastalık devam ediyor. Vatandaşlarımız kurbanlarını ikinci ve üçüncü günlerde de kesebilirler. Böylelikle birinci gün yoğunluk yaşanmamış olur.” dedi.

İLİMİZDE DELTA VARYANTI SAYISI 19’A YÜKSELDİ

Koronavirüsün değişik varyantlarının dünya genelinde ortaya çıktığını hatırlatan Vali Ayaz, “İlimizde en son çıkan varyant olan delta varyantından 19 vaka var. Bu varyantın en belirgin özelliği çok hızlı bulaşması.

Bir diğer konu da ilimizde en son hayatını kaybeden ve en son entübe olan vatandaşlarımız hiç aşı olmamış. 81 yaşındaki hastamız şu anda entübe ve aşısız. Son vefat eden vatandaşımız da 87 yaşında ve aşısını olmamış.

VATANDAŞLARIMIZ BAYRAM TRAFİĞİNDE ÇOK DİKKATLİ OLMALI

Her bayram acı bir bilançoyla karşılaşıyoruz. Trafikte dikkatli olunmasını istiyoruz. Emniyet kemeri ve hız konusunda daha dikkatli olunmalı.

İLİMİZDE TOPLAM AŞILAMA SAYISI 159 bin 720

İlimizde toplam aşılama sayısı 159 bin 720. Üçüncü doz aşı sayısı da 11 bin 182. Aşılamada Türkiye genelinde 19. sıradayız. Vatandaşlarımızın üçüncü doz aşısını olmasını muhakkak istiyoruz. Çünkü yeni varyantlar var. Vatandaşlarımızın hasta olmasını istemiyoruz.

ŞEHİR KÜLTÜRÜNDE SOKAK DÜĞÜNLERİ YOK

Son zamanlarda gündemde olan sokak düğünlerinin İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yasaklanmasıyla ilgili de konuşan Valimiz Abdullah AYAZ, “Şehir merkezinde sokak düğünü olmamalı. İnsanların hastası var, yaşlısı var. İnsanların dinlenme özgürlüğü var. Bu nedenle şehirde sokak düğünü yapılmamalı. Bu kültürün oturması lazım. Çankırılı herkesin bu konuda desteğini istiyoruz. Gece geç saatlere kadar kimse yüksek sesle müzik dinlemek zorunda değil” dedi.

Bu konunun salgınla ilgili bir konu olmadığının altını çizen Valimiz AYAZ, “Şehirlerde sokak düğünü olmamalı. Herkes hafta sonunu rahat bir şekilde geçirebilmeli. Ayrıca; düğün konvoyları da trafiği tehlikeye atıyor. Bazen iki şeridi de kapatarak ilerliyorlar. Hem salgın hem de trafik güvenliği nedeniyle konvoy yasağı devam ediyor” diye konuştu.

Çankırı - 18:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.