reklam
reklam
DOLAR 31,0077 % 0.31
EURO 33,5757 % 0.37
STERLIN 39,1698 % 0.31
FRANG 35,2390 % 0.45
ALTIN 2.018,34 % 0,31
BITCOIN 1.606.553 -0.748
reklam

VALİ AYAZ HAZIM DAĞLI İLKOKULU VE ŞEHİT YÜCEL KARAHASAN ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
VALİ AYAZ HAZIM DAĞLI İLKOKULU VE ŞEHİT YÜCEL KARAHASAN ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİ
reklam
      Vali Abdullah Ayaz, okul ziyaretleri kapsamında Hazım Dağlı İlkokulu ve Şehit Yücel Karahasan Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okul ziyaretinde Vali Ayaz’a İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oğuzhan Aykurt, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir ve Şube Müdürü Bekir Cesur eşlik etti.
İnşaası yeni tamamlanan okulların çevresini ve içini gezerek inceleyen Vali Ayaz, sınıfları da ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin taleplerini dinleyen Vali Ayaz, okul bahçesinde teneffüs yapan öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Okul ziyaretinde öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Ayaz, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı okul ziyaretlerine yeniden başladığını ifade ederek, “Uzun bir aradan sonra yeniden sizlerle beraberiz. Bu eğitim-öğretim yılında önceliğimiz öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin sağlığı. Bu sebeple herkesin tedbirlere riayet etmesini özellikle istiyoruz” dedi.
Salgın bittiğinde sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük bir enkaz ile karşılaşacaklarını vurgulayan Vali Ayaz, “Bu, sadece ekonomide değil aynı zamanda eğitimde ve sosyal alanda oluşacak bir enkaz. Sizler öğretmenler olarak eğitim alanında çocuklarımızın bu durumdan en az zararla çıkmasını sağlamak için çalışmalısınız” diye konuştu.
AŞI KONUSUNDA HİÇBİR TEREDDÜMÜZ YOK
Son zamanlarda ilimizde uzun süredir görülmeyen vaka sayılarına ulaşıldığını açıklayan Vali Ayaz, geçen hafta iki günde 100’ün üzerinde vaka sayısı olduğunu belirtti. Vali Ayaz vaka sayılarının diğer günlerde de 80’lerde seyrettiğini söyledi.
Öğretmenlerden az da olsa aşı olmayanların olduğunu hatırlatan Vali Ayaz şunları söyledi: “İlimizdeki veriler aşı konusunda hiçbir tereddüdün olmadığını ve aşı olunması gerektiğini gösteriyor. Bir uyarı daha yapmak gerekiyor; en az 3 doz aşı yapılması gerekiyor. Veliler tereddütlü ama çocuklarımızın da aşı olmasını tavsiye ediyoruz. Benim 15 ve 12 yaşlarındaki çocuklarım aşı oldular. İlk defa geçen hafta 18 yaş altı vaka sayımız yüzde 20’nin üzerine çıktı. 18 yaş altı vaka sayımız daha önce yüzde 3’lerdeydi. Hastanemize de ağır semptomlarla gelen çocuk sayısında artış var. Çocuklarımız hastalığı önceki gibi geçirmiyor. Tüm halkımıza bu konuda dikkatli olmalarını öneriyoruz.”
ÖĞRETMENLERİN DERDİ BİZİM DERDİMİZDİR 
Yeni eğitim öğretim döneminde öğretmenlerimizin kendilerinden bir isteği olursa onlara kapısının her zaman açık olduğunun altını çizen Vali Ayaz, “Derdiniz derdimizdir. Bu büyük zorlukların yaşandığı pandemi döneminde özellikle maddi manada, teçhizat anlamında bir sıkıntı yaşanırsa bundan mutlaka bizim haberimiz olsun. Bu süreçte herkes birçok sıkıntı yaşıyor. Bizler bu sıkıntıları yaşamayalım. İdare olarak en büyük vazifemiz sizlerin sorunlarını ortadan kaldırmak. Şu anda en büyük önceliğimiz eğitimin sağlıklı bir şekilde yürümesi. Hem sizlerin hem çocukların hem de velilerin sağlığı önceliğimiz. İnşallah bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetir ve atlatırız” şeklinde konuştu.
reklam

YORUM YAP