Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ HAVADAN YAPILAN TRAFİK DENETİMLERİNE KATILDI

      İlimizde karayolu güvenliği ve kazaların en aza indirilmesini sağlamak üzere sıklıkla yapılan trafik denetimleri bu kez havadan gerçekleştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığına ait bir helikopterle gerçekleştirilen denetime Vali Abdullah Ayaz’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç ile İl Jandarma Komutanlığı ve […]
Çankırı - 20 Eylül 2021 19:36 A A
      İlimizde karayolu güvenliği ve kazaların en aza indirilmesini sağlamak üzere sıklıkla yapılan trafik denetimleri bu kez havadan gerçekleştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığına ait bir helikopterle gerçekleştirilen denetime Vali Abdullah Ayaz’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç ile İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün trafik şube yetkilileri de katıldı.
İl Merkezinden başlayan denetim Kastamonu-Çankırı karayolu, Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu ve Ilgaz ilçelerimizden geçen D-765 Çankırı-Kastamonu karayolu, D-100-14 Devlet Karayolu, Çerkeş-Çankırı il yolu ve Çankırı-Ankara yollarında yapılan denetimle devam etti. Denetim kapsamında Vali Ayaz yollardaki trafik yoğunluğu, yolların durumu, trafikte gerçekleşen ihlalleri havadan gözlemledi.
Havadan trafik denetimlerine, 2021-2030 yılları arasında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefleyen 2021/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile yürürlüğe giren Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Kapsamında, vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığı arttırmak amacıyla kararlılıkla devam edileceği bildirildi.
Çankırı - 19:36 A A
BENZER HABERLER