14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ: “EĞİTİM ÖĞRETİMİ DEVAM ETTİRMEKTE KARARLIYIZ”

Vali Abdullah Ayaz, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda koronavirüs salgınıyla ilgili alınan tedbirler ve eğitim öğretim sezonunun yeniden aksamaması için yapılacaklardan söz etti. İlköğretim haftası etkinliklerinin sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, “Eğitim öğretimde yeni bir dönem başladı. Öğrencilerimiz artık okullarında. En büyük hedefimiz de kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde bu eğitim […]
Eğitim - 14 Eylül 2021 14:28 A A

Vali Abdullah Ayaz, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda koronavirüs salgınıyla ilgili alınan tedbirler ve eğitim öğretim sezonunun yeniden aksamaması için yapılacaklardan söz etti. İlköğretim haftası etkinliklerinin sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, “Eğitim öğretimde yeni bir dönem başladı. Öğrencilerimiz artık okullarında. En büyük hedefimiz de kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde bu eğitim öğretimi sürdürmek.” dedi.

Okullarda alınabilecek tüm tedbirlerin alındığını açıklayan Vali Ayaz, ancak bireysel tedbirlere de uymaya devam edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Vaka artışının yüksek olmasa da devam ettiğine işaret eden Vali Ayaz şunları söyledi: “Aşılamada hala açığımız var. Haritada %77’nin üzerine çıkarak maviye döndük. Böyle bir oran yakaladık ama hedefimiz bunu daha öteye taşımak. Bir de muhakkak vatandaşlarımızın eksik olan aşılarını yaptırmalarını istiyoruz. Bu süreçte en büyük yardımcımız aşı. Bu konuda vatandaşlarımızdan da velilerimizden de bizlere destek olmalarını istiyoruz. Şu anda süreci yakından izliyoruz. Okullar açılalı bir hafta geçti, bir iki hafta geçince biraz daha netleşir, sistem oturur. Yani muhakkak bu vakalar olacaktır ama dediğim gibi inşallah eğitim öğretimi kesintiye uğratmadan devam ettirme noktasında kararlıkla devam edeceğiz. Çünkü bir buçuk yıl malum kayıp oluştu. Her ne kadar uzaktan eğitimle telafi edilmeye çalışılsa da. Artık daha fazlasına tahammülümüz yok. İnşallah el birliğiyle süreci yöneteceğimizi düşünüyorum. Başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere, öğretmenlerimize, görevlilerimize ve Milli Eğitim camiamıza teşekkür ediyorum.”

Yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali Ayaz; Çankırı’da okul karantinası bulunmadığını, 4 sınıfta karantina uygulaması olduğunu, öğrencilerimiz içerisinde hastanede tedavi gören öğrenci bulunmadığını belirtti.

Eğitim - 14:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.