reklam
reklam
DOLAR31,5602% 0.61
EURO34,3367% 0.83
STERLIN40,1322% 0.96
FRANG35,7018% 0.52
ALTIN2.150,84% 2,37
BITCOIN2.115.0006.592
reklam

VALİ AYAZ EĞİTİM CAMİASI İLE YÜZYÜZE EĞİTİM HAKKINDA GÖRÜŞTÜ

Yayınlanma Tarihi : Google News
VALİ AYAZ EĞİTİM CAMİASI İLE YÜZYÜZE EĞİTİM HAKKINDA GÖRÜŞTÜ
reklam
      Vali Abdullah Ayaz ilimizdeki okullarımızda yürütülen yüz yüze eğitim konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında telekonferans yöntemi ile ilçe kaymakamları ve eğitim camiasıyla toplantı yaptı.
      Vali Abdullah Ayaz başkanlığında gerçekleştirilen telekonferans toplantısına, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner ile Şahin Bayhan, İlçe Kaymakamlarımız, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri ve İl/İlçe Okul Müdürleri katıldı.
      İlimizde salgın sürecinin seyri hakkında bilgiler veren Vali Ayaz, okul müdürlerimize seslendi. Sürecin iyi yönetilmesinin, okul müdürlerimizin okul durumu hakkında amirleri ile sürekli iletişimde olmaları gerektiğinin üzerinde duran Vali Ayaz, Velilerimizin ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilmesinin önemine değindi. Vali Abdullah Ayaz, Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzuna uygun hareket edilmesi gerektiği konusunda okul ve kurum müdürlerimizi uyardı. Gerekli tedbirlerin titizlikle alındığını, alınmaya devam edileceğini belirten Vali Ayaz, İlçelerimizde görev yapan Kaymakamlarımızın ve İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin okullarımızı sık sık ziyaret edeceklerini ifade ederek, “İl olarak ajandamızın bir numaralı konusu sağlıktır. Okullarımızda temizlik ile ilgili tedbirler çok sıkı takip edilecektir. Tedbirler konusunda güzel örneklerin çoğalmasını ümit ediyorum. Okullarımızın bütün ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda kapılarımız her zaman eğitim ailesine açıktır.” Dedi.
      Vali Abdullah Ayaz okul müdürlerine başarı dileklerini ileterek, toplantıyı sonlandırdı.
      Bilindiği gibi 21 Eylül tarihi itibariyle Okulöncesi ve İlkokul 1. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlamışlardı. Ayrıca 12 Ekim tarihi itibari ile Anaokullarımız, İlkokullarımızda 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar, Ortaokullarımızda 8’inci sınıflar, hazırlık sınıfları ile liselerimizde 12’nci sınıfların yüz yüze eğitime başlayacakları bildirildi.
reklam

YORUM YAP