reklam
reklam
DOLAR 31,0084 % 0.3
EURO 33,5544 % 0.28
STERLIN 39,1336 % 0.22
FRANG 35,2086 % 0.36
ALTIN 2.016,14 % 0,20
BITCOIN 1.605.601 0.118
reklam

VALİ AYAZ: “ÇİFTÇİLERİMİZ BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZDİR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğünün katkılarıyla hazırlanan Arıcılığı Geliştirme Projesi kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Çankırılı arı üreticilerine polen tuzaklı kovan altlığı dağıtımı törenle gerçekleştirildi.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Atölye Binasında gerçekleştirilen Törene Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ve arı yetiştiricileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve Vali Abdullah Ayaz birer konuşma yaptılar.
Konuşmasında çiftçilerimizin muhakkak desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Ayaz, “Taşrayı ve oralardaki üretimi sürekli canlı tutmamız gerekiyor. Bunun için muhakkak üreten, çalışan çiftçilerimiz için elimizden ne geliyorsa yapma gayreti içerisinde olacağız. Bu gün de inşallah bunun bir parçası olan bir program vesilesi ile bir araya geldik” dedi.
Arı üreticilerine dağıtılacak olan kovan altlıklarının çiftçilerimizin gelirine katkıda bulunacağını ifade eden Vali Ayaz şunları söyledi: “Çiftçimiz bizim göz bebeğimiz. Bizim muhakkak üretimi, taşrayı, kırsalı, köyleri canlı tutmamız, hayatta tutmamız lazım. Genç çiftçilerimizin, girişimcilerimizin, kardeşlerimizin bu alanlara girmesini teşvik etmemiz gerekiyor. Üretemezsek, bir şekilde dışarıdan satın alacağız. Ülkenin kaynakları farklı yerlere harcanacak. Tarım ilimizdeki en önemli sektörlerden birisi. Bizler bundan sonraki süreçte de inşallah elbirliği ile sayın vekillerimiz ve ilgili diğer paydaşlarımızla beraber hem çiftçimiz hem vatandaşlarımız için hem de Çankırı için elimizden geleni yapma gayreti içerisinde olacağız.”

240 YETİŞTİRİCİYE 2400 ADET POLEN TUZAKLI PLASTİK KOVAN ALTLIĞI DAĞITILDI
Konuşmaların ardından Valimiz Abdullah AYAZ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTÇİOĞLU ve diğer protokol mensupları tarafından 240 arı yetiştiricisine 2400 adet Polen Tuzaklı Plastik Kovan Altlığı dağıtıldı.

reklam

YORUM YAP