29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYAZ: “BÜYÜKLERİMİZİ GENÇLER HASTA EDİYOR”

      Vali Abdullah Ayaz, ilimizde devam eden Covid-19 denetimleri kapsamında Atatürk Bulvarı’nda gerçekleştirilen denetime katıldı. Çankırı Belediyesi karşısından başlayan denetim kapsamında Bulvarda bulunan bütün esnafları tek tek ziyaret eden Vali Ayaz, esnaflara Covid-19 tedbirlerine uymaları konusunda hatırlatmada bulundu. Esnaflarımızla yakından ilgilenerek sohbet eden Vali Abdullah Ayaz, denetim öncesi yaptığı açıklamada ilimizdeki tedbirlerden söz […]
Çankırı - 7 Kasım 2020 14:19 A A
      Vali Abdullah Ayaz, ilimizde devam eden Covid-19 denetimleri kapsamında Atatürk Bulvarı’nda gerçekleştirilen denetime katıldı. Çankırı Belediyesi karşısından başlayan denetim kapsamında Bulvarda bulunan bütün esnafları tek tek ziyaret eden Vali Ayaz, esnaflara Covid-19 tedbirlerine uymaları konusunda hatırlatmada bulundu. Esnaflarımızla yakından ilgilenerek sohbet eden Vali Abdullah Ayaz, denetim öncesi yaptığı açıklamada ilimizdeki tedbirlerden söz ederek, Covid-19’u yenmek için kurallara tam uyulması gerektiğinin altını çizdi.
      Koronavirüse bağlı vefat sayısının arttığını açıklayan Ayaz, “Daha önce istediğimiz noktada olmadığımızı ifade etmiştim ama durum daha da kötüye gitmekte. Havalar giderek soğuyor. Açık alanları kullanamıyoruz. Kış aylarında kapalı alanları daha sık kullanacağız. İnsanlarımız evlerini, iş yerlerini daha az havalandırıyor. Tekrar söylüyoruz, daha dikkatli olmamız gereken sürece girdik. Hastanedeki yoğunluğumuz artıyor, vaka sayımız artıyor. Onun için tedbiri elden bırakmayalım, daha az sosyalleşelim. Büyüklerimizi, gençler hasta ediyor ve etmeye devam ediyorlar. Sadece bugün 11 tane 65 yaş üstü hastamız var. Bu her gün böyle devam ediyor. Onun için kış tam gelmeden vatandaşlarımızı daha dikkatli olmaya, tedbirlere uymaya davet ediyoruz” dedi.
Çankırı - 14:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.