Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AKTAŞ’IN VERGİ HAFTASI MESAJI

Kamuoyunda vergi şuurunun oluşturulması, verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine yayılması gayesiyle her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında 31. Vergi Haftası’nı kutlayacağız. Vergi, ülkelerin büyüyüp gelişmesine doğrudan etki eden en önemli gelir kaynağıdır. Ülkemiz için de geçerli olan bu durum, 2023 hedeflerine ulaşmamız için […]
Çankırı - 23 Şubat 2020 00:10 A A

Kamuoyunda vergi şuurunun oluşturulması, verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine yayılması gayesiyle her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında 31. Vergi Haftası’nı kutlayacağız.
Vergi, ülkelerin büyüyüp gelişmesine doğrudan etki eden en önemli gelir kaynağıdır. Ülkemiz için de geçerli olan bu durum, 2023 hedeflerine ulaşmamız için ayrıca önem arz etmektedir. Yapılan yeni düzenlemeler ve kayıt dışı ekonomiyle mücadele eylem planlarıyla birlikte vergi tahsilatlarında önemli artışlar sağlanmıştır. Ekonomik gücün en önemli unsuru vergilerdir. Ödemiş olduğumuz vergiler ihtiyaç duyulan yatırımlara kaynak sağlarken aynı zamanda bizlere hizmet olarak geri dönmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle; mükelleflerimizin ve onların vergilerini hazineye kazandıran personelimizin, Vergi Haftasını kutluyor, mükelleflerimizin bol kazançlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

Hamdi Bilge Aktaş
Çankırı Valisi

Çankırı - 00:10 A A
BENZER HABERLER