24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AKTAŞ DEVLET HASTANESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle Çankırı Devlet Hastanesi ve Özel Karatekin Hastanesinde tedavi gören Diyaliz Hastalarımızı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. İlk olarak Çankırı Devlet Hastanesine giden Vali Hamdi Bilge AKTAŞ ile Eşi Seval AKTAŞ’ı İl Sağlık Müdür Vekili Hüseyin SARIKAYA, Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Arif ASLAN ile […]
Çankırı - 6 Kasım 2019 23:30 A A

Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle Çankırı Devlet Hastanesi ve Özel Karatekin Hastanesinde tedavi gören Diyaliz Hastalarımızı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

İlk olarak Çankırı Devlet Hastanesine giden Vali Hamdi Bilge AKTAŞ ile Eşi Seval AKTAŞ’ı İl Sağlık Müdür Vekili Hüseyin SARIKAYA, Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Arif ASLAN ile ilgili personeller karşıladı.

Karşılamadan sonra diyaliz bölümüne geçen Vali Hamdi Bilge AKTAŞ ile Eşi Seval AKTAŞ, diyaliz hastalarımızla tek tek görüşüp, geçmiş olsun temennisinde bulunduktan sonra karanfil ve Sağlık Bakanlığının hazırladığı 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı ile ilgili çantaları takdim etti.

Diyaliz Hastalarımıza Organ ve Doku Bağışının önemini belirten Vali Hamdi Bilge AKTAŞ “Bende bütün organlarımı bağışlıyorum. Organlarım öldükten sonra benimle toprak olacağına ihtiyaç sahiplerine can olsun. Çankırılı hemşehrilerimize ve tüm dostlarımıza organ bağışı yapmalarını tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

Akabinde Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimlik binasında bulunan organ bağışı standına giden Vali AKTAŞ, organ bağışı ile ilgili gerekli evrakları doldurdu. Hastane Başhekimi Op. Dr. Arif ASLAN’ı ziyaret ettikten sonra Karatekin Hastanesi’ne geçildi.

Diyaliz Bölümü önünde Hastane yönetimi tarafından karşılanan Vali Hamdi Bilge AKTAŞ ile Eşi Seval AKTAŞ, Karatekin Hastanesi’nde tedavi gören diyaliz hastalarımıza da geçmiş olsun dileklerini ileterek, karanfil ile 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı çantalarını takdim etti.

Çankırı - 23:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.