Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ ABDULLAH AYAZ’IN 10 KASIM MESAJI

      Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, özlem ve şükranla anıyoruz. Zorlu şartlar altında, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde verilen istiklal mücadelemizin önderi Atatürk, tarihin akışına yön veren bir liderdir. Aziz milletimize duyduğu güven ve inancıyla, milletimizi bağımsız Türkiye ülküsü etrafında birleştirmiş ve bu destansı mücadeleyi […]
Çankırı - 9 Kasım 2020 18:54 A A
      Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, özlem ve şükranla anıyoruz.
Zorlu şartlar altında, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde verilen istiklal mücadelemizin önderi Atatürk, tarihin akışına yön veren bir liderdir. Aziz milletimize duyduğu güven ve inancıyla, milletimizi bağımsız Türkiye ülküsü etrafında birleştirmiş ve bu destansı mücadeleyi zaferle taçlandırarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Atatürk, askeri dehasının yanı sıra büyük devlet adamlığı, bilgisi, ileri görüşlülüğü, sevgisi, hoşgörüsü ve barışsever kişiliği ile dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.
Ecdadımız, Atatürk’ün liderliğinde birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorlukları aşmış; istiklaline ve istikbaline canları pahasına sahip çıkmıştır. Bizler de onların emanet ettikleri milli ve manevi değerlerimizi ilelebet yaşatmak için üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Gençlerimize ve çocuklarımıza, yaşanan zorlukları, verilen eşsiz mücadeleyi ve bu mücadelenin liderini iyi anlatmalı ve emaneti onların teslim alacağı bilinciyle yetiştirmeliyiz. Milletimizin birliğine, beraberliğine ve hedeflerine sahip çıkmalarını sağlamalıyız. Atatürk’ü anmak ve sevgisini yaşatmak, bizlere bıraktığı ideal ve emanetlerini daha da ilerilere taşımakla mümkündür.
Türk milletinin gönlünde ölümsüzleşen büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyor; vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı minnetle yâd ediyorum.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
Çankırı - 18:54 A A
BENZER HABERLER