reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE VE NARKO-REHBER FARKINDALIK SEMİNERİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü, halk arasında uyuşturucu ile mücadelenin arttırılması amacı ile düzenlediği seminer hakkında bir basın bülteni yayınladı. Bültende şu konulara yer verildi:

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İçişleri Bakanlığı ilgili birimlerinin katkıları ile hazırlanan Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası, toplumdaki uyuşturucu madde kullanımının ve uyuşturucu bağlantılı suçların önlenmesini ayrıca uyuşturucu maddelerin topluma ve toplum sağlığına verdiği zararların azaltılarak tedavi ve rehabilitasyon olanaklarının iyileştirilmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.
Yine Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır. Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğünün tamamen yerli ve milli yazılımla gerçekleştirdiği UYUMA Projesi, teknolojik imkânlar
aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilinciyle uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.
“İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası” belgesinde yer alan “15. Yerel Yönetimlerin Uyuşturucu ile Mücadele Etkin Kullanımının Sağlanması” ve “16. Toplumun Uyuşturucu ile Mücadelede Farkındalığının Artırılması” ve UYUMA Projesinin tanıtımı amacıyla;
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, 10-11.02.2020 Pazartesi ve Salı günleri 2 oturum halinde saat 14:00 sıralarında ilimiz Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi personeli ve kursiyerlerine, kurumun kendi konferans salonunda 258 katılımcıya Uyuşturucu ile Mücadele (UYUMA Projesi) ve NARKO-REHBER farkındalık semineri bilgilendirme çalışması yapılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.
Çankırımızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği

reklam

YORUM YAP