Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

UYGULAMA MESCİDLERİ AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

       Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi kız-erkek uygulama mescidleri açılış programı 20.10.2021 Çarşamba günü saat 10.00’da yapıldı. Açılış programına Vali Yardımcımız Sayın Şahin Bayhan, Belediye Başkanımız İ. Hakkı Esen, , İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk, STK temsilcileri, kurum amirleri ve eğitim camiasından çok sayıda misafir  katıldı.        Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle […]
Eğitim - 21 Ekim 2021 22:01 A A

       Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi kız-erkek uygulama mescidleri açılış programı 20.10.2021 Çarşamba günü saat 10.00’da yapıldı. Açılış programına Vali Yardımcımız Sayın Şahin Bayhan, Belediye Başkanımız İ. Hakkı Esen, , İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk, STK temsilcileri, kurum amirleri ve eğitim camiasından çok sayıda misafir  katıldı.

       Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okul Müdürü Mehmet Marancı, okulun 2016 yılında kuruluşundan itibaren yapılan faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verdi. 2 kez zorunluluklar nedeniyle okulu taşınmak zorunda kalındığını ifade ederken bu yeni binaya geçiş yaptıktan sonra okul binalarının tamir onarım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Özellikle bu süreçte “uygulama mescidlerinin yapımı” konusunda zorlandıklarını ve bu hayırlı işi, Çankırı hayırseverlerinden merhum Mustafa Sevindim’in oğlu Servet Sevindim’in üstlendiğini ifade ettiler. Bu sürece katkıda bulunan Servet Beye,  İlim Yayma Cemiyetine ve ÖNDER Çankırı İmam Hatipler Derneğine teşekkür ederek konuşmasını, tamamladı.

       Akabinde uygulama mescidlerinin yapımına destek veren kişi ve kurumlara plaket ve hediye takdimi yapıldı. Takdim esnasında Muammer Öztürk, “Eğitimde hayırsever katkısı bizim için oldukça önemlidir, değerlidir. Veliler, eğitim paydaşları , eğitime ne kadar destek verirse Çankırı’da eğitiminin kalitesi o kadar artacaktır. Bu vesileyle ben hayırseverimize teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

         Okul İHL Meslek dersleri öğretmeni Resul Kardaş tarafından hayırsever Merhum Mustafa Sevindim’in ruhuna hediye edilen hatimlerin duası yapıldı ve yine dualar eşliğinde uygulama mescidlerinin açılışı gerçekleştirildi. Konuklara hayırsever Servet Sevindim tarafından yemek ikramı yapılarak program sonlandırıldı.

Eğitim - 22:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.