Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÜNVER: “SAVAŞ DEĞİL SEÇİM YAPIYORUZ”

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Mustafa Ünver: “Kendi ürettikleri sorunların tamamının faturasını muhalefete kesen bir siyaset anlayışının bu ülke yönetiminde yeniden söz sahibi olması en ciddî bekâ sorunudur.” Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Mustafa Ünver, 14 Mayıs’ta adayların 50+1 çoğunluğa ulaşamamaları nedeniyle 28 Mayıs’ta yeniden yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirdi: SAVAŞ […]
Genel - 19 Mayıs 2023 20:42 A A

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Mustafa Ünver: “Kendi ürettikleri sorunların tamamının faturasını muhalefete kesen bir siyaset anlayışının bu ülke yönetiminde yeniden söz sahibi olması en ciddî bekâ sorunudur.”

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Mustafa Ünver, 14 Mayıs’ta adayların 50+1 çoğunluğa ulaşamamaları nedeniyle 28 Mayıs’ta yeniden yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirdi:

SAVAŞ DEĞİL SEÇİM YAPIYORUZ

Ünver, “Savaş değil, seçim yapıyoruz. Seçim kazanmak uğruna toplumu din’li-dinsiz, vatansever-hain, illet-zillet ya da darbeciler şeklinde ayırıma tabi tutmak kabul edilemez. Nitekim, tüm kamu imkanlarını ve resmî kurumlarını dahi seferber ederek hukuka aykırı bir şekilde yürüttükleri seçim çalışmalarında, iftira ve montaj videolarla yaptıkları kara propagandalarına rağmen istedikleri başarıyı elde edemediler. 2. tur seçimlerine on günden az bir zaman kaldı. Yeniden sandık başına gideceğiz. İnanıyoruz ki halkımız, kara propagandalara, yandaş medya ve trollerin linç kampanyalarına, iftira ve sahte video görüntülerine aldırmadan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanı olarak görev verecek ve liyakatin, adaletin, hukukun ve istişarenin esas alındığı bir yönetime evet diyecektir.

SORUNLARIN NEDENİ OLANLAR ÇARE OLAMAZLAR

Kriz, kaos, kargaşa, şiddet, terör, kutuplaşma, adaletsizlik, liyakatsizlik, rüşvet, yolsuzluk, ahlâkî tahribat, ekonomik yıkım anlamında kendilerinin neden olduğu sorun olarak ortaya çıkan ne varsa tamamının faturasını muhalefete kesen bir siyaset anlayışının bu ülke yönetiminde söz sahibi olması en ciddî bekâ sorunudur. Sorunların odağında iktidarın bizzat kendisi vardır. Sorunların nedeni olanlar sorunlara çare olamazlar. Hazineden sorumlu bakanın kendi ifadesiyle bu ülkede kazananlar kahir ekseriyet dar gelirli değil, iktidara yakın çevreler müteahhitler, çeteler, faiz lobileri ve üçer beşer yerden maaş alan, servetlerine servet katan vicdansızlardır.

Toplumsal çözülmeye ve çürümeye bağlı olarak son kalemiz aile tehlikededir. Huzur ve barış gittikçe bozulmaktadır. Fuhuş, uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığı, ateizm, deizm ve benzeri sapkın akımlar, astronomik borçlar, güvenliğimizi, geleceğimizi tehdit edecek boyuttadır.

Fakat belli bazı konularda toz pembe tablolar çizip ‘uçuyoruz, şahlanıyoruz’ diye algı yaparak ya da muhalefete ‘bunlar terörist, bunlar hain, bunlar dinsiz’ iftiraları atarak sorun yokmuş, her şey yolundaymış gibi hareket ederek çirkin bir kampanya yürütseler de artık mızrak çuvala sığmıyor.

KİMLER KİMLERLE

Sn. Erdoğan cumhurbaşkanı sıfatı ve kamu imkanlarıyla, aday gösterdiği bakanlar ise bakanlık sıfatı ve kamu imkanlarıyla şehir şehir dolaşıp millet ittifakı ve millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Sn. Kılıçdaroğlu aleyhinde akla hayale gelmeyecek iftiralar ve yakıştırmalar yaptılar. Hiç utanmadan, sıkılmadan, Allah’tan korkmadan sahte/montaj bir videoları hakikat diyerek millete izlettirdiler.

Halbuki gerek Fetö, gerekse HDP ve terör yapılanmalarının odağında kendileri vardır. Yıllarca Fetö’ye istediklerini verdiler. Bir taraftan dîni sembol ve kavramlarımıza vurgu yaparlarken diğer taraftan da İslam’ın bazı hükümlerinin artık uygulanamayacağını ileri sürerek güncellemekte ve kavramlarımızın içini boşaltmakta bir sakınca görmediler. Yıllarca okyanus ötesine selam yolladılar. PKK ve tüm terör unsurlarını koruyup kollayan, İslam ülkelerini yağmalayıp milyonlarca Müslümanı katleden ABD ve diğer koalisyon güçlerine destek vermekten geri durmadılar. ABD ile stratejik dost ve müttefik olup İsrail ile normalleştiler.

Şanlı Ay Yıldızlı bayrağımızı İslam ve insanlık düşmanı terör devleti İsrail’in bayrağı ile yan yana getirip kahraman askerlerimize taşıttılar.

İmralı canisinin görüşlerini benimsediklerini ve bu katilin İmralı’daki konforunu artırıp hayata dahil ettiklerini, apo posterini ve pkk bayraklarını sallamanın suç olmaktan çıkarıldığını, HDP’ye bir rol verip büyüttüklerini bizzat kendileri resmî olarak açıkladılar. Terör unsurlarını üstelik pide ısmarlayarak ülkemiz topraklarından güvenle yolcu ettiler. Şanlı ordumuza işgalci diyen terörist şarkıcıyı davet edip megri megri türkülerini beraber seslendirdiler. Fakat ne yazık ki kontrollerine aldıkları görsel ve basılı medyayı kullanarak yalan ve iftiralarına devam etmekten çekinmediler. Medya üzerinden trollerini salarak tam bir linç kampanyası yürüttüler.

Biz terörün her türlüsüne lanet ediyoruz. Bugün Öcalan’dan bir mektup daha getirilse, birisi yine İmralı’ya destek için tekrar gönderilse, ya da kırmızı bültenle aranan terörist katiller cumhur ittifakı lehine TRT’ye çıkarılsa bunu sorun etmeyecek kişiler bugün kalkmış bize vatanseverlik dersi veriyor. Bizim inancımıza, mukaddesatımıza, vatanımıza, milletimize olan sevgimizi tartmak kimsenin hakkı ve haddi değildir.

HER SEÇİM ÖNEMLİDİR ANCAK BU SEÇİM DAHA DA ÖNEMLİDİR

Tarihi bir seçime gidiyoruz. Bu seçimde yalnızca ülkemizin 13. Cumhurbaşkanını seçmeyecek, aynı zamanda çocuklarımızın geleceğine ve ülkemizin gidişatına yönelik de çok büyük bir karar vermiş olacağız.
Gayemiz, Türkiye’yi ve tüm dünyayı herkesin insan onuruna yaraşır şekilde geleceğe umutla baktığı, toplumsal barış, güven ve huzurun tesis edildiği adil paylaşımın olduğu insanca yaşanabilir hale getirmektir.

Genel - 20:42 A A
BENZER HABERLER