ÜNVER: “BU TENCEREDE DERT DEĞİL AŞ PİŞİRMEK İSTİYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Mustafa Ünver, “Biz artık, tencerede dert değil, aş pişirmek istiyoruz diyen tüm vatandaşlarımızı, toplum olarak hepimizin ortak gündemine; Geçim İttifakı’na davet ediyoruz!” dedi. Yaptığı basın açıklamasında siyasetteki olumsuz gelişmelerin, ekonomideki krizlerin ve salgının neden olduğu sosyal travmalar nedeniyle halkımızın patlama noktasına geldiğini belirterek iktidarı eleştiren Ünver, toplumun gündemini meşgul eden siyaset, medya ve mafya ilişkilerinden bir an önce kurtarılarak asıl sorunlara çözüm bulunması gerektiğini de ifade etti.

Mustafa Ünver açıklamalarına şöyle devam etti:
“Kıymetli Çankırı’lı hemşerilerimiz,
Ne siyasette ne ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor. Yanlış politikalar, liyakati esas almayan kadrolaşmalar, siyaset, medya ve mafya kavramlarının aynı cümleler içerisinde kullanıldığı şaibelerle toplumumuz adeta patlama noktasına gelmiştir. İktidardaki yetkililerimiz ise gündemi meşgul etmek ve ekonomik krizi gölgelemek için her geçen gün yeni bir müjde vermeye çalışıyorlar ama kendilerinin dahi bunlara inanmadıkları kanaatindeyiz.

İKTİDARIN KAMUOUYUNA SUNDUKLARI PEMBE TABLOLAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

Biz Saadet Partisi olarak, insanımızın, ülkemizin, devletimizin sorunlarını  konuşuyor, iktidarın yanlış politikalarını eleştiriyor ve bunların çözüm yollarını öneriyoruz. İktidar ise dertlere derman olmak yerine dertlerden besleniyorlar, onları bilerek büyütüyor ve derinleştiriyorlar. İktidarın kamuoyuna sundukları pembe tablolar gerçeği yansıtmamaktadır.

Her geçen gün sayıları artan mazlumlar, mağdurlar ve mahzunlar ordusu, iktidarın tutum ve davranışlarındaki tutarsızlığı ve yanlışları gösteriyor. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucudur. Çetelerin ortaya çıkması, mafyanın türemesi, mide bulandırıcı siyaset-medya-mafya üçgeninin oluşmasının temel nedeni işte bu yönetim anlayışıdır.

Bu anlayışta olanlar ise milletin geçim derdine derman olamamaktadırlar. Adeta her gün yapılan zamlar, milletimizin sırtına yüklenen ağır vergiler, işsiz kalan insanlarımız….

Vatandaşlarımızın çok büyük bir kısmı yoksulluk sınırının altında hayata tutunmaya çalışırken, bunca sorunumuz varken, bu sorunların çözümüne ilişkin kalıcı çözümler ortaya konmazken Sn. Ak Parti Genel Başkanının ifade ettiği; “Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin!” sözlerinden hicap duyduğumuzu ifade etmek isteriz.

Kıymetli Hemşerilerimiz,

Bizler Saadet Partisi olarak insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, insanımızı dinlemek, sesine ses olmak ve sorunlarına çözüm üretmek için hep birlikte bir “Geçim İttifakı” kuralım istiyoruz!

GEÇİM İTTİFAKINA DAVET EDİYORUZ

Türkiye’nin bugünkü haline bakıp da üzülen, bunalan, yorulan ve sıkılan her bir vatandaşımıza “Geçim İttifakı’nda bir araya gelme” çağrısında bulunuyoruz.

İşte bu nedenlerle biz Saadet Partisi olarak;

-Hayat pahalılığına,

-Adaletsiz gelir dağılımına,

-Üretmeyen ekonomiye,

-İşsizliğe,

-Ağır vergilere,

-İtibar uğruna yapılan israflara karşı çıkarak;

“Bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyoruz.” diyen tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine; Geçim İttifakı’na davet ediyoruz!

ACİL EYLEM ÇERÇEVESİNDE ÖNERİLER SUNUYORUZ

Mutfağımıza, evimize, sokağımıza, mahallemize, ilçemize, şehrimize ve de ülkemize hep birlikte sahip çıkalım istiyoruz!

İşimize, aşımıza, kendimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım diyoruz! Bu cümleden olarak, acil eylem planı çerçevesinde:

1.İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli, özellikle gıda enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir.

  1. Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır.
  2. Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir.
  3. Girişimcilere yönelik finansman imkanları genişletilmeli; katılım yapıları oluşturulmalıdır.
  4. Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmeli, yeni ve bembeyaz bir sayfa açmaları kolaylaştırılmalıdır.
  5. İş kurma ve iş yapabilme süreçleri hızlandırılmalı, bunaltıcı bürokratik engellerin tamamı kaldırılmalıdır.
  6. Kredi kartı faiz oranları düşürülmeli; yerli malı ürünlerde vade sayısındaki artışlar teşvik edilmelidir.
  7. Bankaların pos cihazı komisyon oranları sıfırlanmalı ve para akışlarındaki gecikmeler kaldırılmalıdır.
  8. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır.
  9. Esnaf ve sanatkarlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmalıdır.” dedi.
Basın No: