16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKANDAN ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÇANKIRILI ÖĞRENCİLERE ÖZEL TÖREN

Çankırı Belediyesi, üniversiteyi kazanan Çankırılı öğrenciler için tören düzenledi. Başkan Esen, üniversite sınavını kazanan öğrencilere ilk hediyelerini takdim etti. Çankırı Belediyesi, bu yıl üniversiteyi kazanan Çankırılı öğrencileri 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlediği özel törende bir araya getirdi. Salonu dolduran öğrencileri tebrik eden Başkan Esen, “Sizler memleketimizin gurur abidelerisiniz. Her biriniz çok çalıştınız, farklı zorlukların üstesinden […]
Çankırı - 24 Eylül 2021 22:21 A A

Çankırı Belediyesi, üniversiteyi kazanan Çankırılı öğrenciler için tören düzenledi. Başkan Esen, üniversite sınavını kazanan öğrencilere ilk hediyelerini takdim etti.

Çankırı Belediyesi, bu yıl üniversiteyi kazanan Çankırılı öğrencileri 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlediği özel törende bir araya getirdi. Salonu dolduran öğrencileri tebrik eden Başkan Esen, “Sizler memleketimizin gurur abidelerisiniz. Her biriniz çok çalıştınız, farklı zorlukların üstesinden geldiniz. Şimdi üniversite kapısını aralayarak hayallerinizin en önemli basamaklarından birini daha gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Her biriniz ülkemizin farklı noktalarında üniversite eğitimi alacaksınız. Eğitim dediğimiz şey, sadece okullarda sıra doldurmak değildir. İlgi ve yeteneklerinizin tabanını doldurmak, donanım kazanmak ve çağın gerekleri ile gelişime açık olmaktır.” dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Esen, onlardan üniversite yıllarını güzel değerlendirmelerini,  genel kültürlerini geliştirmelerini ve bilgi düzeylerini arttırmalarını istedi. Aileleri, öğretmenlere ve idarecilere öğrencilerin eğitimlerine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Esen, “Ailenizin, şehrimizin ve ülkemizin sizlere ihtiyacı var.” diye konuştu.

Programda kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, “Çankırı’mızda ilk defa böyle bir program düzenlendi. Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Tören, Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Müdürü Çelebi Çağlayan “Kariyer Yolculuğunda İlk Adım” konulu konferansı ve öğrencilere tavsiyeleri ile devam etti.  Tören sonunda üniversiteyi kazanan Çankırılı öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Çankırı - 22:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.