16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÜNİVERSİTELER İÇİN UMUTLANDIRAN GELİŞME

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okullarda yüz yüze eğitimin 6 Eylül’de başlayacağı yönündeki açıklamaları tartışılırken, 13 Eylül’de açılması planlanan üniversiteler için bugün umutlandıran açıklama Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK), bugün 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile yurtların 3 Eylül’den itibaren üniversitelerin hizmetine açılacağını belirterek salgında izolasyon amacıyla kullanılan KYK […]
Eğitim - 28 Temmuz 2021 21:08 A A

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okullarda yüz yüze eğitimin 6 Eylül’de başlayacağı yönündeki açıklamaları tartışılırken, 13 Eylül’de açılması planlanan üniversiteler için bugün umutlandıran açıklama Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK), bugün 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile yurtların 3 Eylül’den itibaren üniversitelerin hizmetine açılacağını belirterek salgında izolasyon amacıyla kullanılan KYK yurtlarının en geç 31 Temmuz’a kadar boşaltılmasını istedi.

KYK Genel Müdürü Recep Ali Er imzasıyla valiliklere gönderilen genelgede, “İzolasyon amacıyla kullanılan yurtlarımızın öğrenci hizmetine hazır hale getirilebilmesi için yapılacak olan bakım, onarım, donatım, temizlik ve benzeri işler nedeniyle en geç 31 Temmuz 2021 tarihine kadar tahliye edilmesinin sağlanması hususunda gereğini rica ederim” denildi.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği yazıyla yüz yüze eğitimin yapılabilmesi için üniversitelerdeki akademik, idari personel ile üniversite öğrencilerinin Eylül’e kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istemiş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da aşılamanın 13 Eylül’e kadar tamamlanmasının planlandığını açıklamıştı. KYK yurtlarında bugüne kadar karantina amaçlı toplamda 143 binden fazla kişinin kaldığı da gelen bilgiler arasında.

Eğitim - 21:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.