reklam
reklam
DOLAR32,2703% 0.06
EURO35,0322% -0.06
STERLIN41,1770% -0.01
FRANG35,3836% 0.1
ALTIN2.443,45% -0,14
BITCOIN68.449,99-1.477
reklam

ULUYAZI’DAN ÇANKIRI’YA ALTERNATİF YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere İlimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Uluyazı Kampüsü’nü ikinci bir noktadan şehre bağlayacak olan alternatif yol çalışması hakkında bilgi vererek desteklerini istedi.

Rektör Çiftçi, Bakan Karaismailoğlu’na yaptığı bilgilendirmede, “Üniversitemiz Uluyazı Yerleşkesi, Çankırı şehir merkezine, şehrin nüfus yoğunluğu açısından ve merkezi noktalarından uzak bir bölgeden, alternatifsiz tek bir yol ile çevre yolu üzerinden bağlanmıştır.

Bu durumda şehrin çoğu noktasından şehir merkezi trafiğinin kullanılması zorunda kalınan, gereksiz yere uzatılmış ve gereksiz zaman alan bu yol öğrenciler açısından bir takım olumsuzluklara sebep olmaktadır. Dolayısıyla üniversite Uluyazı Yerleşkesinin şehri bütünü ile yakınlaştıracak yeni bir yol güzergâhıyla bağlanması ihtiyacı önem arz etmektedir.

Üniversitemiz, öğrenci odaklı bir eğitim kurumu olmayı öncelediğinden öğrencilerin kolay ve daha konforlu bir şekilde eğitim alanlarına gelmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır.

Planlanan alternatif yol Uluyazı Kampüsünü devlet hastanesi tarafından şehre bağlamayı amaçlamaktadır. Üniversitemizin şehirle tam bir bütünleşme sağlayabilmesi için bu yol güzergâhı çok önemli bir projedir. Üniversiteyi şehirde bulunan devlet hastanesi bölgesine bağlamayı amaçlamaktadır.

Bakan Karaismailoğlu da verilen bilgiler ışığında konunun değerlendirileceğini ve çözüm odaklı yönetim anlayışı ile mutlaka konuya ilişkin bir çözüm üretileceğini söyledi. Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, basınımıza ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.“ dedi.

reklam

YORUM YAP