-0° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

ULUYAZI KAMPÜS’TE KUŞ YEMLERİ MİNİKLERDEN

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İstiklal Yolu İlkokulu öğrencileri ile birlikte soğuk kış günlerinde kuşların aç kalmaması için hazırlanan yemleri, ÇAKÜ Uluyazı Kampüsü`nde bulunan ağaçlara astı. Rektör Ayrancı, etkinlikte yaptığı konuşmada üniversitenin şehir ile iç içe olmasından duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Üniversite olarak şehirdeki okullarla işbirliği içerisinde olduklarını belirten Ayrancı yaptığı açıklamada, […]
Çankırı - 26 Şubat 2020 23:26 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İstiklal Yolu İlkokulu öğrencileri ile birlikte soğuk kış günlerinde kuşların aç kalmaması için hazırlanan yemleri, ÇAKÜ Uluyazı Kampüsü`nde bulunan ağaçlara astı.

Rektör Ayrancı, etkinlikte yaptığı konuşmada üniversitenin şehir ile iç içe olmasından duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Üniversite olarak şehirdeki okullarla işbirliği içerisinde olduklarını belirten Ayrancı yaptığı açıklamada, “Daha önce de okullarla birçok etkinlik yaptık. Arkadaşlarımız böyle bir projeden bahsedince çok mutlu oldum. Çocukların canlılara, doğaya ilgi ve sevgilerini artırmak için bu projeyi hayata geçiren ve emek veren, başta çocuklarımız olmak üzere herkesi tebrik ediyorum. Üniversitemizdeki ağaçlara minik öğrencilerimizle birlikte yemlerimizi astık. Çocuklarımız kuşyemlerini bugün burada ağaçlarımıza asarak, küçük yaştan itibaren zorda kalanlara yardım etmeyi, mazlumun yanında yer almayı öğrendiler. Biz de onların tabiata ve canlılara olan ilgilerini desteklemek istiyoruz. Çocuklarımızın aileleri ve öğretmenlerini kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

İstiklal Yolu İlkokulu Müdürü Mustafa Biber de konuşmasında öğrencilerle anlamlı bir çalışmaya imza attıkları için mutlu olduğunu belirtti. Kış şartlarında hayvanların soğuktan zarar gördüğüne dikkat çeken Biber, “Zor şartlarda yaşayan hayvanlara, çocuklarla birlikte yardımda bulunalım istedik. Böylece hep birlikte kuşyemlerini hazırladık. Çocuklarımız bu yemleri öğretmen ve ailelerinin desteği ile kendileri hazırladılar. Şimdi bunları ağaçlara yerleştirip kuşların bu zor şartlarda aç kalmamalarını sağlayacağız.” dedi.

Çankırı - 23:26 A A
BENZER HABERLER