Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ULUSLARARASI RESSAMLARDAN BAŞKAN ESEN’E ZİYARET

Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Resim Çalıştayı” kapsamında Çankırı’ya konuk olan uluslararası ressamlar,  Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret etti. Küratör Ressam Hülya Sezgin  Türkiye, İran, Gürcistan, Macaristan ve Bulgaristan’dan çalıştaya katılan ressam ve akademisyenlerden oluşan toplam 14 sanatçının, Çankırı’nın kendilerinde bıraktıkları izlenimi tuvallerine yansıtacaklarını söyledi. Kendisinin de […]
Çankırı - 27 Eylül 2021 19:22 A A

Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Resim Çalıştayı” kapsamında Çankırı’ya konuk olan uluslararası ressamlar,  Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i makamında ziyaret etti.

Küratör Ressam Hülya Sezgin  Türkiye, İran, Gürcistan, Macaristan ve Bulgaristan’dan çalıştaya katılan ressam ve akademisyenlerden oluşan toplam 14 sanatçının, Çankırı’nın kendilerinde bıraktıkları izlenimi tuvallerine yansıtacaklarını söyledi. Kendisinin de aslen Çankırılı olduğunu belirten Sezgin,  memleketini tanıtmak, güzelliklerini sanat dünyasından önemli insanlar ile paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Tarihi ve kültürel mekânlarımızı gezdiniz. Her bir mekânımızın kendisine has bir atmosferi var. Bu mekânlarımızın geçmişten günümüze yaşatılmasını sağlarken hepsinin içerisinde sanatsal bir dokunuş olduğunu da fark etmişsinizdir. Sanatı;  çiçeğinden tutun, bankına, kaldırımından merdivenine, çayından tuz mağarasına kadar şehrimizin her noktasına taşımaya gayret ediyoruz. Kent estetiği anlayışımızın temeline sanatsal bakış açımızı koyuyor, sizler gibi dünyaya sanat ile bakan kıymetli insanların fikirlerini alıyoruz. Sizleri şehrimizde ağırlamaktan mutluyuz. Çankırı’mızı çevrenize anlatın, dostlarınızı buraya getirin ki Anadolu’daki bir şehirde yatan cevherleri görsünler.” dedi.

Çankırı - 19:22 A A
BENZER HABERLER