-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ULUSLARARASI DİPLOMATİK KAYAK YARIŞLARININ İKİNCİSİ ILGAZ YILDIZTEPE’DE YAPILDI

Çankırı – Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi, Uluslararası Diplomatik Kayak Yarışları’na ikinci kez ev sahipliği yaptı. Dışişleri Bakanlığı koordinasyonunda; Çankırı Valiliği, Ilgaz Kaymakamlığı, Ilgaz Belediye Başkanlığı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle iş birliğiyle düzenlenen yarışa 150 sporcu katıldı. Yarışlara geçen sene olduğu gibi bu sene de Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek ile Finlandiya […]
Genel - 27 Şubat 2022 13:02 A A

Çankırı – Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi, Uluslararası Diplomatik Kayak Yarışları’na ikinci kez ev sahipliği yaptı. Dışişleri Bakanlığı koordinasyonunda; Çankırı Valiliği, Ilgaz Kaymakamlığı, Ilgaz Belediye Başkanlığı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle iş birliğiyle düzenlenen yarışa 150 sporcu katıldı. Yarışlara geçen sene olduğu gibi bu sene de Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek ile Finlandiya Ankara Büyükelçisi Ari Maki de katıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, yarış alanında yaptığı konuşmasında, “Yarışlar Ilgaz Dağı’nın tanıtımına katkı sağlamaktadır. Önümüzdeki yıllarda katılımcı sayısının katlanarak artacağını ümit ediyoruz. Katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi. Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu da, yarışmaların geçen yıla göre çok daha kalabalık ve keyifli geçtiğini, bu etkinlikle Yıldıztepe Kayak Merkezi’nin uluslararası alanda reklamının yapıldığını ifade etti.

Şenlik havasında geçen yarışların ödül töreni öncesinde Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek’in önerisiyle Rusya’nın Ukrayna saldırısında ölenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Büyükelçi Vacek, geçen sene de geldiği Ilgaz’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Yarışlara katılımın beklentilerinin üzerinde olduğunu belirten Vacek, şöyle devam etti:

“Çekya’dan 6 kişi katıldı ancak konsolosluk çalışanlarının yarısı bu işe gönüllü olarak katkıda bulundu. Sadece Çek Konsolosluğu değil, Estonya, Fransa ve Finlandiya konsoloslukları da bu yarışmaya destek sağladı. Dünyanın diğer ülkelerinden de konsolosluk çalışanları burada. Özellikle Latin Amerika ülkelerinin konsolosluklarından da katılanlar oldu. Kuzey Amerikalılar da yarışmaya katıldı. Önümüzdeki yıllarda da bu yarışları devam ettirmek istiyoruz. Rusya – Ukrayna arasındaki çatışmadan dolayı üzgünüm. Buna rağmen yarışmayı düzenlemekten vazgeçmedik. Yarış sonrası partileri, eğlenceleri iptal ettik. Ödül törenini yapıp bitirdik. Bu uluslararası çatışmada kurban olanlar için üzgünüm.”

Büyükelçi Vacek’in konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Törene Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Tunca Özçuhadar, Ilgaz Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ve daire amirleri katıldı.

Genel - 13:02 A A
BENZER HABERLER