29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

UFKA YOLCULUK YARIŞMASININ 9. SU DÜZENLENİYOR

Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın 9.su düzenleniyor. Her yıl düzenlenen yarışmalara bugüne dek 3 milyonu aşan öğrenci katılım  sağlandı. Sınavlar, İlkokul kategorisinde “Nereden Geliyor Bu Sesler?”, Ortaokul kategorisinde “Bir Acayip Yolculuk” ve Lise kategorisinde “Sağlık Olsun!” isimli eserlerden oluşuyor. Ufka Yolculuk yarışmaları, her yıl belirli bir konu üzerinde şekilleniyor. […]
Eğitim - 30 Ocak 2021 18:44 A A

Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın 9.su düzenleniyor. Her yıl düzenlenen yarışmalara bugüne dek 3 milyonu aşan öğrenci katılım  sağlandı. Sınavlar, İlkokul kategorisinde “Nereden Geliyor Bu Sesler?”, Ortaokul kategorisinde “Bir Acayip Yolculuk” ve Lise kategorisinde “Sağlık Olsun!” isimli eserlerden oluşuyor.

Ufka Yolculuk yarışmaları, her yıl belirli bir konu üzerinde şekilleniyor. Yarışmanın bu yıl için seçilen teması ise “Sağlıklı Yaşam” oldu.

Katılımcılar ilgili kitapları okuyarak sınava hazırlanıyorlar. Yarışma kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise kategorisi için eserler hazırlandı. Kitaplara www.ufkayolculuk.com/tr/home/yarismakitaplari adresinden ulaşabilirsiniz.

Güzel bir geleceğin iyi niyetli, insaf sahibi, güzel ahlaklı, temiz kalpli ve doğru düşünen gençler yetiştirmekle mümkün olacağı inancı ve sorumluluğu ile yola çıkan Ufka Yolculuk için çalışmalara başlandı. İnsanlığa değer katan bilgilerin yer aldığı eserlerle okuyan, düşünen, araştıran ve öğrendiklerini hayata geçiren bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak için 9. Ufka Yolculuk başlıyor.

9. Ufka Yolculuk yarışmasının sınav ve kayıt takvimine www.ufkayolculuk.com/tr/home/yarismatakvimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Çankırı ÇEKÜLDER Başkanı Sayın Duran KARAKOYUN ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından bu sene yarışmaya konu olan yarışma kitapları İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’e teslim edildi.

Sınava katılım sağlayacak öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Eğitim - 18:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.