13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“UFKA YOLCULUK 8” BİLGİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Çankırı Çevre ve Kültür Derneği (ÇEKÜLDER) tarafından, Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışmaları kapsamında “Âdap” konulu bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri teslim edildi. Türkiye genelinde üç farklı kategoride düzenlenen ufka yolculuk bilgi ve kültür yarışmasının Çankırı ve ilçelerinde yapılmasını sağlayan proje ortağı Çankırı Çevre Kültür Derneği’nce dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Çankırı […]
Çankırı - 1 Ağustos 2020 09:34 A A

Çankırı Çevre ve Kültür Derneği (ÇEKÜLDER) tarafından, Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışmaları kapsamında “Âdap” konulu bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri teslim edildi.

Türkiye genelinde üç farklı kategoride düzenlenen ufka yolculuk bilgi ve kültür yarışmasının Çankırı ve ilçelerinde yapılmasını sağlayan proje ortağı Çankırı Çevre Kültür Derneği’nce dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Çankırı Merkezde dereceye giren öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk takdim etti. Ödül törenine öğrencilerimiz ile birlikte veliler de katılım sağladı.

Türkiye genelinde yaklaşık 850 bin adayın katıldığı, Çankırı’da ise 2.340 kişinin yarışmaya müracaat ettiğini belirten Çankırı Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Duran Karakoyun, “Amacımız, İslami çizginin dışına sapmadan, sünnet-i seniyeye bağlı, çağa uygun, aşırılıktan uzak yaşamının her alanında öğrendiklerini uygulayabilen nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktır.” dedi.

Yarışma il temsilcisi Osman Nuri Uçak, “Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize bu organizasyonda görev alan öğretmen ve gönüllülerimize, yavrularımızın iyi bir şekilde yetişmesinde gayretlerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ederiz.” dedi.  

Ödül takdim töreninde kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk, “Güzel bir amaca hizmet eden bu projeyi hayata geçiren STK’larımızı,  projede başarı elde eden çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışma sonucuna göre İl derece listesi :

İLKOKUL KATEGORİSİ

1- Alperen ALAÇAM, (Aynı Zamanda Türkiye 13.sü) Şabanözü Şehitler İlkokulu- 99.99

2- Mustafa Kayra ACAR, Çankırı Merkez İstiklal Yolu İlkokulu-97,33

3- Buğra ÇAPAROĞLU, Şabanözü Gümerdiğin İlkokulu- 96.52

ORTAOKUL KATEGORİSİ

1- İpek ÇELİK, Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu- 99,95

2- Melisa BEYAZIT, Orta Şehit Erkan Er Yatılı Bölge Ortaokulu- 97,35

3 -Mehmet Efe DÜLGER, Şabanözü Gümerdiğin Ortaokulu-97,31

LİSE KATEGORİSİ   

1- Rümeysa Nur ÖZDURAN / Çankırı Merkez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi- 99.85

2- Gamze Nur AYDIN/ Kızılırmak Ç. Anadolu Lisesi- 97.76

3 -Mahi TOPRAKÇI / Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- 95.70

Çankırı - 09:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.