13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÜÇ KAMU BANKASINDAN KREDİ FAİZ İNDİRİMİ

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yeni kredi paketiyle konut, otomobil, mobilya ve tatil kredilerinde faizleri düşürdü. Sıfır ve ikinci el konut ve otomobil kredileri ile mobilya ve tatil kredilerindeki faiz indirimi üç kamu bankası tarafından 1 Haziran Pazartesi’den itibaren uygulamaya koyuldu. Kamu bankalarınca normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için “konut kredisi”, “taşıt kredisi”, […]
Ekonomi - 2 Haziran 2020 00:18 A A

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yeni kredi paketiyle konut, otomobil, mobilya ve tatil kredilerinde faizleri düşürdü. Sıfır ve ikinci el konut ve otomobil kredileri ile mobilya ve tatil kredilerindeki faiz indirimi üç kamu bankası tarafından 1 Haziran Pazartesi’den itibaren uygulamaya koyuldu.

Kamu bankalarınca normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için “konut kredisi”, “taşıt kredisi”, “sosyal hayata destek” ve “tatil destek” olmak üzere 4 yeni kredi paketi hayata geçiriliyor.

Sıfır konut kredisinde faiz % 0.64’e indi

Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

İkinci el konut kredisinde faiz % 0.74

Şayet almayı düşündüğünüz konutu müteahhitten değil de ikinci el olarak sahibinden ya da emlakçıdan alacaksanız kredinizin faizi % 0.74 olarak uygulanıyor.

Taşıt kredisinde faizler % 0.49 – % 0.69 arasında

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır kilometre araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0,49-0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

İkinci el binek araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sağlanacak. Azami 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vadeli 2. el binek otomobil ve ticari taşıt kredilerinde azami limit 150 bin TL olacak. Kredi tutarı kasko değeri üzerinden hesaplanacak olup 7 yaşa kadar olan taşıtlar kredilendirilecektir.

Sosyal hayata destek kredisi faizi % 0.55

Yerli mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet firmalarıyla anlaşmalar yapılarak, asgari 3 bin TL, azami 30 bin TL kredilerde ilk 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık yüzde 0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

Tatil destek paketinde bir taksit acentadan, bir taksit bankadan

Seyahat acenteleri ile anlaşmalar yapılarak vatandaşlarımıza, kredi kartlarıyla 3 ay ödemesiz, sonrasında 15 taksitle toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz tatil imkanı sağlanacak.

Ekonomi - 00:18 A A
BENZER HABERLER