Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TUZFEST’TE DRİFT RÜZGARI ESTİ

Çankırı Belediyesi Yer Altı Tuz Şehri,  Drift pistine dönüştü.  Çankırı Belediyesi ve Sumutomo Rubber AKO Lastik Fabrikası iş birliği ile TUZFEST’23 etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Drift şovunu çok sayıda vatandaş izledi. Etkinliğe Türkiye’nin en aktif Drift Pilotu Abbas Çimen ile Örge Pamukçu’nun performansları damga vurdu. Çankırı Belediyesi, vatandaşların etkinliklere katılımı için alana ücretsiz otobüs seferleri düzenledi. […]
Çankırı - 19 Ağustos 2023 21:50 A A

Çankırı Belediyesi Yer Altı Tuz Şehri,  Drift pistine dönüştü.  Çankırı Belediyesi ve Sumutomo Rubber AKO Lastik Fabrikası iş birliği ile TUZFEST’23 etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Drift şovunu çok sayıda vatandaş izledi. Etkinliğe Türkiye’nin en aktif Drift Pilotu Abbas Çimen ile Örge Pamukçu’nun performansları damga vurdu. Çankırı Belediyesi, vatandaşların etkinliklere katılımı için alana ücretsiz otobüs seferleri düzenledi.

Yer Altı Tuz Şehri, Yöresel Yemek Yarışması ile galerilerinde vatandaşları ağırlarken mağaradan çıkış yapan drift araçları, Mağaranın önüne kurulan pistte yerlerini aldı. Türkiye’nin en aktif drift takımı ile piste ilk olarak Subaru BR 29 numaralı araçta Drift Pilotu Abbas Çimen beraberinde Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Toyota GT 86 numaralı araçta Drift Pilotu Örge Pamukçu beraberinde ise Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen çıktı. Drift heyecanına ortak olan Taşolar ve Esen, ünlü pilotlar ile birlikte drift attıktan sonra halkı selamladı. Programa katılan Sumitomo Rubber AKO Yönetim Kurulu Başkanı Toshihiko Komatsu ve Eski Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz de pilotların yanına binerek araç içerisinde drift heyecanını yaşadı.

Varillere sıfır noktasında dönüş yapan drift pilotları, vatandaşlardan büyük alkış aldı. Hız tutkunu vatandaşlar ile etkinlik sonrasında ünlü pilotlar ile fotoğraf çektirdi.

Çankırı - 21:50 A A
BENZER HABERLER