20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TUZFEST 3 GÜNDE YAKLAŞIK 150 BİN KİŞİYİ AĞIRLADI

Çankırı Belediyesi, 23 Ağustos Atatürk’ün Çankırı’ya gelişi ve şapka inkılabının 97.  yıl dönümü ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısı ile 26-27-28 Ağustos tarihlerinde düzenlediği Uluslararası Çankırı Tuz Festivali on binlerce kişinin katıldığı muhteşem konserler ile tamamladı. Festival, yaklaşık 150 bin kişinin katıldığı etkinlikler ile sona erdi. Konserlerin son gününde vatandaşlar, Ankaralı Coşkun […]
Çankırı - 29 Ağustos 2022 21:38 A A

Çankırı Belediyesi, 23 Ağustos Atatürk’ün Çankırı’ya gelişi ve şapka inkılabının 97.  yıl dönümü ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısı ile 26-27-28 Ağustos tarihlerinde düzenlediği Uluslararası Çankırı Tuz Festivali on binlerce kişinin katıldığı muhteşem konserler ile tamamladı. Festival, yaklaşık 150 bin kişinin katıldığı etkinlikler ile sona erdi. Konserlerin son gününde vatandaşlar, Ankaralı Coşkun ve Sakiler konserleri ile coştu.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, üç gün boyunca yaklaşık 150 bin kişinin katılım gösterdiği konserler ve etkinlikler ile festival süresince Çankırı nüfusunun önemli derecede artış gösterdiğini ifade etti.

Festivalde emeği geçen herkese, paydaşlara ve katılımcılara teşekkür eden Başkan Esen, geleneksel festival ile Çankırı’nın miraslarını, tarihini, doğal güzelliklerini, yöresel kültürünü tüm dünyaya duyuracaklarını, Çankırı’yı daha iyi tanıtacaklarını söyledi.

Çankırı - 21:38 A A
BENZER HABERLER