20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TUZ MAĞARASINDAKİ GÖÇÜKTE BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Safir Tuz’a ait olan bir tuz mağarasında dün öğle saatlerinde meydana gelen göçükte bir işçi kardeşimiz, tavandan kopan tuz kütlesinin altında kalarak hayatını kaybetti. Çankırı-Ankara karayolu Sülüklü mevkiinde bulunan Safir Tuz A.Ş.’ye ait tuz mağarasında işçilerin çalışması sırasında mağaranın tavanından kopan tuz kütlesi büyük bir sarsıntıyla yere düştü. Bu sırada tuz kütlesinin düştüğü yerde çalışmakta […]
Çankırı - 28 Nisan 2020 16:04 A A

Safir Tuz’a ait olan bir tuz mağarasında dün öğle saatlerinde meydana gelen göçükte bir işçi kardeşimiz, tavandan kopan tuz kütlesinin altında kalarak hayatını kaybetti.

Çankırı-Ankara karayolu Sülüklü mevkiinde bulunan Safir Tuz A.Ş.’ye ait tuz mağarasında işçilerin çalışması sırasında mağaranın tavanından kopan tuz kütlesi büyük bir sarsıntıyla yere düştü. Bu sırada tuz kütlesinin düştüğü yerde çalışmakta olan 33 yaşındaki Duran Akman kaçamayarak kütlenin altında kaldı.

Arkadaşlarının yoğun çabası ve olay yerine çağrılan 112 Acil ekiplerinin kısa zamanda müdahalesi de Akman’ı kurtarmaya yetmedi. Yaklaşık 1 yıldır tuz mağarasında çalışan Duran Akman olay yerinde hayatını kaybetti. Duran Akman evli ve iki çocuk babasıydı.

Olay 18 ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Çankırı - 16:04 A A
BENZER HABERLER