reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

TÜRKMEN BAKAN AYDIN MARUF İSTANBUL’DA LİDER İŞ İNSANLARI İLE BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜRKMEN BAKAN AYDIN MARUF İSTANBUL’DA LİDER İŞ İNSANLARI İLE BULUŞTU
reklam

Uluslararası Lider İş İnsanları Derneği LEADERS’in düzenlemiş olduğu Lider İş İnsanları Buluşması, İstanbul’da gerçekleşti. Türkiye’nin birçok kentinden katılımın sağlandığı buluşmaya Irak’tan da Bakan düzeyinde katılım sağlandı. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin ilk ve tek Türkmen bakanı olan, Irak Türkmen Cephesi Merkez Yürütme Üyesi ve aynı zamanda Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan Aydın Maruf  buluşmaya heyeti ile birlikte katılım sağladı.

Uluslararası Lider İş İnsanları Derneği LEADERS öncülüğünde ikincisi düzenlenen kahvaltı buluşmasının ardından, LEADERS üyeleri uluslararası güvenlik alanında iş partnerleri ile bir üst düzey projeye imza atmış olan Avrupa Koruma A.Ş binasında Bakan beyin onuruna düzenlenmiş olan kokteylde açıklamalarda bulundular.

Irak Türkmenleri, Ankara-Bağdat-Erbil arasında ilişkilerde önemli bir rol üstleniyor

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, her türlü terörle mücadelenin yanı sıra ihracattaki Ankara-Bağdat-Erbil arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekti. Bakan Maruf, iş birliğinin bölgesel barış ve istikrara büyük katkı sağladığın vurguladı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Irak’a ziyaret gerçekleştiren Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Irak İş Konseyi üyesi aynı zamanda LEADERS üyesi iş insanı Şaban Karaman’ın yanı sıra Türkiye’de kendi alanlarında lider konumundaki iş insanlarının katılım sağladığı kahvaltı buluşmasına LEADERS adına genel başkan Ergin Erol, genel başkan yardımcıları EN İstanbul A.Ş yönetim kurulu başkanı Ertuğrul Nalbantoğlu, SELFA Güvenlik yönetim kurulu başkanı Sefa Yorulmaz ile diğer yönetim kurulu üyeleri ile iş insanları yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul’da düzenlenen ikinci kahvaltı buluşmasının ardından açıklama yapan LEADERS genel başkanı Artemis Arıtım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Erol, “Bu önemli buluşmaya katılarak destek olan Değerli bakanımız Sayın Aydın Maruf’a çok teşekkür ederiz.” dedi.

İş dünyasından ve çok değişik sektörlerden firmaların temsilcileri bu organizasyona katılarak, Irak ve Türkiye arasındaki iktisadi ve dostluk bağlarının güçlenmesi adına görüş alışverişinde bulundu.

reklam

YORUM YAP