Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI
“YAPRAKLI GÜNGÖR’LE GÜN GÖRECEK” DEDİ

Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı ünvanını taşıyan MHP’li Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, yaklaşık 2 yıllık görev süresinde Yapraklı için yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Kısıtlı bir bütçeyle 2 yıldan kısa bir sürede Yapraklı’ya kazandırdıkları hizmetleri sıralayan Güngör, sloganlarının “Yapraklı, Güngör’le gün görecek” olduğunu söyledi. Güngör şu açıklamalarda bulundu: Mezarlık defin işlemlerinin Belediyemiz tarafından yapılacağı sözünü […]
Çankırı - 21 Şubat 2021 19:05 A A

Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı ünvanını taşıyan MHP’li Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, yaklaşık 2 yıllık görev süresinde Yapraklı için yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Kısıtlı bir bütçeyle 2 yıldan kısa bir sürede Yapraklı’ya kazandırdıkları hizmetleri sıralayan Güngör, sloganlarının “Yapraklı, Güngör’le gün görecek” olduğunu söyledi. Güngör şu açıklamalarda bulundu:

Mezarlık defin işlemlerinin Belediyemiz tarafından yapılacağı sözünü vermiştik, göreve geldiğimiz ilk gün defin işlemlerini ücretsiz olarak yapmaya başladık. Mezarlık içi yabancı otların temizliği ve mezarlık içindeki ağaçların budama işlerini yaptık.

Pandemi sürecinden önce Ramazan ayında Belediyemiz ve hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle Belediyemiz Çok Amaçlı Salonu’nda iftar programı düzenlendi. Muharrem ayında aşure yapılarak halkımıza ikram edildi.

İlçemizin tanıtımı için farklı tarihlerde 2 defa “Vahe ile Evdeki Mutluluk” programı çekimleri yapıldı. Koronavirüsten korunma kapsamında ilçemizdeki resmi kurumlarla cadde ve sokaklar ilaçlandı, halkımıza maske ve eldiven dağımı yapıldı. İlçemiz merkezine ve mahalle girişlerine yön tabelaları, riskli yollara trafik güvenlik aynaları takıldı. Kavak yolu düzeltildi, Buluca yoluna 1.500 m uzunluğunda güneş enerjisiyle aydınlatılan yürüyüş yolu yapıldı.  Çayiçi’nden Yayla yoluna kadar yürüyüş yolu yapıldı.

Kavak mahallemizdeki istinat duvarı yenilendi, Yapraklı çayında dere ıslahı yapıldı. İlçemiz Çarşı meydanı, İsmail Hakkı Esen meydanı ve Çankırı caddesine 6 bin metrekare sıcak asfalt çalışması yapıldı. Çarşı meydanındaki parkın çevre düzenlemesi yapıldı. İlçemizde belirli noktalara sokak hayvanları için mama ve su kaplarıyla bayat ekmek kutuları konuldu.

Tahirin Camii yanında arsası bulunan Kadir Keleş ve Bekir Karabudak isimli hayırsever vatandaşlarımız bu arsalarını Cami için yapılacak gasilhane ve taziye evi  yapılması şartıyla Belediyemize bağışladılar. Akyazı’da Neşet Kırlı isimli hayırsever vatandaşımızın Belediyemize bağışladığı arsasına Hocaevi ve taziye evi yapımına başlandı. İğdir mahallesindeki imam evinin tadilatı yapıldı, tehlike arz eden noktalara perde beton çekildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldığımız 250 bin lira hibe ile 7 bin m2 kilit parke ve 5 bin m bordür alınarak Aşağı mahalle, Yukarı mahalle, Camiikebir mahallesi, Kavak mahallesi, Akyazı mahallesi ve İğdir mahallesine kilit parke ve bordür döşendi.

Belediyemize Çankırı Belediyesi tarafından 1 adet damperli kamyon, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kazıyıcı Yükleyici İş Makinası hibe edildi. 48 adet sallanan çöp kovası alınarak uygun görülen yerlere koyuldu. İlçemizde meydana gelen su patlaklarına hızlı müdahale edebilmek ve su patlağının yerini doğru tespit edebilmek için Su Kaçak Tespit Cihazı alındı. Alt yapımızın eskimesinden dolayı meydana gelen su patlakları hızlı bir şekilde personelimiz tarafından onarılarak eskiyen su hatlarımız yenilendi.

Aşağı mahalle Gülbahar Hatun caddesine otobüs durağı yapıldı, Kavak mahallemize Kınaevi yapıldı, Akyazı mahallesinin yol düzenleme çalışması yapıldı, su hattı çekildi. İller Bankası’ndan 1980 m Koruge boru alındı, İğdir mahallemizin su deposuna gelen şebeke eskidiğinden Ilısılık mevkiinde bulunan su kaynağından depoya kadar  2 bin metre kangal boru hattı döşendi, çocuk parkı yapıldı. İlçemizde uygun görülen yerlere kurulmak üzere 2 adet oyun parkı alındı, A 101 marketi açıldı.

İlçemizde yapılması planlanan TOKİ’de sona yaklaşıldı, Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan başvuruya çıkılacağı sözünü aldık. 3 blok 3+1, 3 blok ise 2+1 olmak üzere 6 blok toplam 96 daire olarak planlanan TOKİ’mizde başvuruları almaya başladık, yıl içerisinde de inşallah yapımına başlayacağız. İlçemiz stadyumuna spor tesisi binası yapımına başlandı, halı sahamızın tadilatı ise devam ediyor.  İlçemizde tehlike arz eden yapıların bir kısmı yıkıldı, diğerleri de zaman içinde Belediyemiz tarafından yıkılacak. İlçe mezarlık planımız hazırlık aşamasında, mezarlıkta yakını olanlar artık aramak zorunda kalmayacaklar.”

Başkan Güngör, bundan sonraki yapmayı planladığı hizmetleri de şu şekilde sıraladı:

 1. Göçük diye adlandırdığımız parselimizi plan değişikliği ile mesire alanına çevirdik. Mesire alanına yapmayı düşündüğümüz işlerin projesi hazırlandı.
 2. Barajda peyzaj çalışması yapılıp, tesis binamızın bakımı yapılacak.
 3. İlçemize Şehitlik Parkı ve Kültür Merkezi yapılacak.
 4. Bölgemizde önemli bir yeri olan Yâren geleneğini yaşatmak için Yâren Evi yapılacak.
 5. Çayiçi ve Akyazı köprülerinde genişletme çalışmaları yapılacak.
 6. Büyük Yayla mahallemize, yaylacılık yapan halkımızın hayvanları için üstü kapalı Hayvan Barınağı yapılacak.
 7. İsmail Hakkı Esen Meydanı’na Kapalı Pazar Alanı yapılacak.
 8. Çayiçi – Gölet yolunda ve Yapraklı – Akyazı yolunda asfaltlama çalışması yapılacak, Yapraklı – Kavak yolunda da 2. kat asfaltlama çalışması yapılacak.
 9. Halı yıkama yeri yapılarak halkımızın hizmetine sunulacaktır.
 10. Doğalgaz çalışmalarımız devam etmektedir, inşallah yakın bir tarihte ilçemizi doğalgaza kavuşturacağız.
 11. Belediye binamız eski olduğundan, uygun görülen ve vatandaşlarımızın kolayca ulaşabileceği bir yere yeni Belediye binası yapılacak.
 12. Yıllardır Çankırı’da eğitim öğretim veren Yapraklı Meslek Yüksek Okulumuzun ilçemize gelmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor.
 13. İlçemizde bir Kadın Kooperatifi kurulması için çalışmalarımız devam ediyor.
 14. Mahallelerimizde eksik kalan ve kilit parke taşı olmayan yollarımızın hepsi tamamlanacak.
 15. İlçemiz tarihinde önemli yeri olan Çamaşırhane’mizin bakım ve onarımı yapılarak eski görüntüsüne kavuşturulacak.
 16. Belediyemizin malzemelerini koyduğumuz depolar çok eski olduğundan yeni bir depo ve İtfaiye garajı yapılacak.
 17. Taşlıharmanlar mevkii yolunun viraj kısmında tadilat ve genişletme çalışmaları yapılacak.
 18. İlçemizde bulunan çocuk parklarının yenileme çalışmaları yapılacak, imar planında park olarak görünen yerlere yeni çocuk parkları yapılacak.
 19. İlçe mezarlığımızın planı çıkartılarak, Yapraklı dışında ikamet edip kabristanlarını bulamayan vatandaşlarımıza kolaylık sağlanacak. Her mezara rahatça ulaşım sağlanması için yeni yollar açılacak, yeni mezar yerleri çıkartılarak halkımızın hizmetine sunulacak.
 20. İlçemizin altyapı sıkıntısı giderilecek.
 21. İçinde hobi bahçeleri bulunan 1.000 m2’lik araziler kullanıma hazırlanıp satışa sunulacak.
 22. Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) kurularak ilçemize yeni elektrik üretim tesisleri kazandırılacak.
 23. Düğün organizasyonları için modern ve gelişmiş bir düğün salonu ilçemize kazandırılacak.
 24. Belediyemize ait bir soğuk hava deposu yapılarak halkımızın hizmetine sunulacak.
 25. İlçemize yeni bir otogar kazandırılacak.
 26. Belediyemizce ilçe halkımıza tarihi yer gezileri, sosyal yardımlar, 65 yaş üzerine ücretsiz servis v.s. yapılacak.
 27. Bitki çeşitliliğinin zenginleştirilmesi için vatandaşlarımız teşvik edilecek.
 28. İlçemizde turizmi yaygınlaştırmak için yamaç paraşütü, motokros pisti, off-road alanı v.s. yapılacak.
 29. Kavak, İğdir ve Akyazı mahallelerimizin GSM ve internet sorununu çözeceğiz.

 

Çankırı - 19:05 A A
BENZER HABERLER