11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU VE İKİNCİLİĞİ ÇANKIRI’LI GÜREŞÇİLERİN

Çankırı Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı, Amasya’da düzenlenen İşitme Engelliler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan bir altın ve bir gümüş madalya ile döndü. 17–19 Ocak 2020 tarihleri arasında Amasya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen İşitme Engelliler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan16–17 yaş grubunda 110 kg’da Şükrü Berke Özden şampiyon olurken büyükler kategorisinde 97 kg’da Seyfullah Karadeniz ise Türkiye […]
Çankırı - 20 Ocak 2020 12:46 A A

Çankırı Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı, Amasya’da düzenlenen İşitme Engelliler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan bir altın ve bir gümüş madalya ile döndü.

17–19 Ocak 2020 tarihleri arasında Amasya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen İşitme Engelliler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan16–17 yaş grubunda 110 kg’da Şükrü Berke Özden şampiyon olurken büyükler kategorisinde 97 kg’da Seyfullah Karadeniz ise Türkiye ikincisi olarak Çankırı’yı gururlandırdı. Çankırı Belediye Spor Kulübünün güreşçileriyıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde yarışan 150 sporcu arasından sıyrılarak altın ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Spora yönlendirilmeleri konusunda Çankırı’daki gençleriteşvik ettiklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “İşitme engelliler kategorisinde yarışan güreşçilerimiz, engellerin sadece bir algıdan ibaret olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Onların heyecanı ve başarısı ile kulüp faaliyetlerimizi daha da geliştireceğiz. Sporcularımıza canı gönülden destek veren ailelerine ve Kulüp yönetimine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çankırı - 12:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.