Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜRKİYE MEDYASININ NABZI AKSARAY’DA ATACAK

Aksaray Valiliği, Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği(TİGAD), Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi ile TİGAD’ın Aksaray il temsilciliği tarafından 16,17 ve 18 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan etkinliğe, İstanbul merkezli  Türkiye’nin önemli TV, Gazete ve İnternet Gazeteleri yetkilileri ve temsilcileriyle TİGAD’ın Türkiye’nin dört bir yanındaki il temsilcileri katılacak. 3 gün sürecek etkinlik, 16 Haziran Cuma günü Aksaray Üniversitesi İletişim […]
Genel - 14 Haziran 2023 21:34 A A

Aksaray Valiliği, Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği(TİGAD), Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi ile TİGAD’ın Aksaray il temsilciliği tarafından 16,17 ve 18 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan etkinliğe, İstanbul merkezli  Türkiye’nin önemli TV, Gazete ve İnternet Gazeteleri yetkilileri ve temsilcileriyle TİGAD’ın Türkiye’nin dört bir yanındaki il temsilcileri katılacak.

3 gün sürecek etkinlik, 16 Haziran Cuma günü Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selahattin Çavuş’un oturum başkanlığını yapacağı “Yeni Nesil Gazetecilik Konferansı” ile başlayacak.

TİGAD Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Okan Geçgel ve Aksaray İl Temsilcisi Ali Genç’ten yapılan açıklamada şu konulara yer verildi:

“Konferansa haberler.com ve sondakika.com Haber Siteleri Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur, Gazeteci-Yazar Latif Şimşek, Kanal 7 Haber Spikeri Meryem Nas, İHA İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürü Mustafa Biçer, Basın Danışmanı ve TV Sunucusu Bahar Erensayın, İçerik Editörü ve TİGAD Genel Sekreteri Uğur Eskier konuşmacı olarak katılacaklar.

Türkiye’nin dört bir yanından internet gazetecileri, TİGAD İl Temsilcileri, Aksaray yerel medya mensupları, Aksaray Üniversitesi akademisyenleri ve Türkiye genelinde tanınan ve takip edilen basın mensuplarıyla birlikte Aksaray il protokolü, siyasiler, Meslek Odaları ile STK yetkililerinin bir araya gelecekleri toplantıda konuşmacılar, “Gelenekselden dijitale geçiş sürecinde olan gazeteciliğin durumu, hedefleri, sorunları” konularını masaya yatıracaklar.

İnternet haberciliği ve hukuki süreçler, dijital medya yazarlığının geleneksel medyaya göre toplumdaki etkinliği, ihbar hattı ve TV gazeteciliği, ajans haberciliği, geleneksel ve dijital medyanın markalar üzerindeki rolü ve etkileri, sosyal medya gazeteciliği ve içerik üretimi konuları konferansın ana eksenini oluşturuyor.”

MEDYA MENSUPLARI 2 GÜN BOYUNCA AKSARAY’IN TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİNİ GEZECEKLER

16,17  ve 18 Haziran günü gerçekleşecek ve bir bölümüne Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ile ilin siyasilerinin, Meslek Odaları ve STK yetkilileriyle il birim amirlerinin de katılmaları beklenen Aksaray’ın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini il temsilcileriyle oturum konuşmacıları olan medya mensuplarıyla birlikte gezecek Aksaray medyası mensuplarının misafirlerle tanışma ve kaynaşma imkanı bulacakları bir etkinlik olacak.

Genel - 21:34 A A
BENZER HABERLER