Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜRKİYE GENELİNDE AÇIK ALANLARDA SİGARA İÇMEK YASAKLANDI

Hızla artan koronavirüs vakaları mülki idarelerin ardından bakanlıkları da harekete geçirdi. Birçok il Valilikleri açık alanda sigara içilmesini yasaklarken yine birçok ilin Valilikleri de 65 yaş üzeri vatandaşlar için belirli saatler haricinde sokağa çıkmayı yasaklıyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu akşamki açıklamalarında vakaların hızla artış göstermesinin kendilerini yeni ve sıkı tedbirler almak zorunda bırakacağı konusuna […]
Genel - 11 Kasım 2020 21:25 A A

Hızla artan koronavirüs vakaları mülki idarelerin ardından bakanlıkları da harekete geçirdi. Birçok il Valilikleri açık alanda sigara içilmesini yasaklarken yine birçok ilin Valilikleri de 65 yaş üzeri vatandaşlar için belirli saatler haricinde sokağa çıkmayı yasaklıyordu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu akşamki açıklamalarında vakaların hızla artış göstermesinin kendilerini yeni ve sıkı tedbirler almak zorunda bırakacağı konusuna İçişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi. İçişleri Bakanlığı solunum yoluyla kolayca bulaşabilen koronavirüs salgınının önlenmesi amacıyla, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda “sigara içtiği” için maskesini çenesinin altına indiren ve yanlış kullananlar için harekete geçti.

Bakanlığın aldığı karara göre, yarından itibaren  tüm illerde vatandaşların özellikle yoğun olarak bulunduğu valilik ve kaymakamlıklarca duyurulan cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda, sigara içmek yasaklanıyor.

Öte yandan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için uygulanması düşünülen “belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı” illerde Valilikler ilçelerde ise Kaymakamlıklarca uygulanabilecek.

Genel - 21:25 A A
BENZER HABERLER