14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ İL BAŞKANI UYAR VALİ AYAZ’A ÇAĞRIDA BULUNDU

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, Çankırı Valisi  Abdullah Ayaz’ın “Şehir kültüründe sokak düğünleri yok. Gece geç saatlere kadar kimse yüksek sesle müzik dinleme zorunda değil” sözlerini endişeli bulduğunu bu konuda alınacak kararın mağduriyete sebep olacağını belirtti. MAĞDURİYETİ BERABERİNDE GETİRECEKTİR       TDP Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, konu hakkında bugün […]
Çankırı - 14 Temmuz 2021 18:19 A A

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, Çankırı Valisi  Abdullah Ayaz’ın “Şehir kültüründe sokak düğünleri yok. Gece geç saatlere kadar kimse yüksek sesle müzik dinleme zorunda değil” sözlerini endişeli bulduğunu bu konuda alınacak kararın mağduriyete sebep olacağını belirtti.

MAĞDURİYETİ BERABERİNDE GETİRECEKTİR
      TDP Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, konu hakkında bugün yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
      “Çankırı Valisi  Sayın Abdullah Ayaz beyefendinin, “Şehir kültüründe sokak düğünleri yok. Gece geç saatlere kadar kimse yüksek sesle müzik dinleme zorunda değil” açıklamasında bulunduğu ve sokak düğünlerini yasaklayacağını bildirmesini Çankırılı tüm vatandaşlar gibi biz de endişeli buluyoruz. Elbette halen devam etmekte olan corona tedbirleri ve bulaşım riskleri gündemde olmalıdır. Elbette gelin konvoyu ve trafik güvenliği tedbirleri gündemde olmalıdır. Lakin yıllar yılı süre gelen özellikle Cumartesi akşamı uyguladığımız baş donanma diye tabir ettiğimiz eğlencenin tamamen yasaklanması birçok mağduriyeti beraberinde getirecektir.
DÜĞÜN SALONU FİYATLARININ ARTACAĞI KESİN OLARAK GÖZLENMEKTEDİR
      Düğün sanatçısı dediğimiz müzisyenlerimizi davul zurna ekibimizi ve dahası salon tutmaya gücü olmayan dar gelirli ailelerimizi, tam anlamıyla mağdur edecek bir durumdur. Buna istinaden Sayın Valimizin alacağı bu karar öncesi oluşabilecek bu mağduriyetleri tam anlamıyla değerlendirip dar gelirli ailelerimize yönelik onları rahatlatacak düzeyde eğer sorunun gece geç saatlere kadar müzik kirliliği ise bunu giderecek şekilde kesin bir saat uygulaması veya alternatif olarak belirli alanlarda yapılması gibi projeleri gözden geçirmesi daha elzem olacaktır. Aksi bir durumda çoğunluk olan büyük bir kısım mağdur duruma düşecek ve olumsuz durumlar yaşanılacaktır.  Bu denli alınacak bir karar sonrası düğün salonu fiyatlarının artacağı kesin olarak gözlenmektedir. Artışın olması her kesimi olumsuz şekilde etkileyecek çiftlerimiz ve aileleri maddi bir yükümlülük altına girecektir.
Sayın Valimizden ricamız bu olumsuzlukları oluşturmayacak şekilde Çankırı halkının ekonomik şartlarını düşünerek bir karar almasından yanadır. Ve inanıyoruz ki bu duygu ve düşünlerimizin Sayın Valimize ulaşmasıyla, halkımızın talepleri yerine gelecektir. Buna olan inancımız tamdır. Saygılarımla…”
Çankırı - 18:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.