Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK VE İNGİLİZ MİLLİ BOKS TAKIMLARI ÇANKIRI’DA

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na hazırlık için Çankırı’ya gelen İngiltere Boks Milli Takımı, Türkiye Boks Milli Takımı’yla antrenman yapmaya devam ediyor. Kamp süresince çeşitli antrenmanlar yapan her iki Milli Takım oyuncuları da son antrenmanlarını yerin 150 m. altındaki, Hititler’den bu yana yaklaşık 5 bin yıldır faaliyette olan Yeraltı Tuz Şehri’nde […]
Çankırı - 20 Eylül 2020 10:37 A A

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na hazırlık için Çankırı’ya gelen İngiltere Boks Milli Takımı, Türkiye Boks Milli Takımı’yla antrenman yapmaya devam ediyor. Kamp süresince çeşitli antrenmanlar yapan her iki Milli Takım oyuncuları da son antrenmanlarını yerin 150 m. altındaki, Hititler’den bu yana yaklaşık 5 bin yıldır faaliyette olan Yeraltı Tuz Şehri’nde yaptılar.

2021 yılında yapılması planlanan Tokyo Olimpiyat Oyunları için ülkemizde bulunan İngiliz Boks Milli Takımı oyuncuları, antrenman için geldikleri Çankırı Tuz Mağarası’na (Yeraltı Tuz Şehri) hayran kaldılar. Antrenman öncesinde Yeraltı Tuz Şehri’ni gezen her iki Milli Takım oyuncuları da, tuzdan yapılmış heykelleri,  hayvan fosillerini ve mağaranın mükemmel yapısını hayranlıkla inceledi.

İngiliz Baş Antrenör Lee Pullen tuz mağarasında yaptıkları antrenmanın çok ilginç olduğunu, mağaranın oksijen zenginliğinin İngiltere’de bulunan kamplarındaki oksijen çadırlarını aratmadığını, Tuz Mağarası’nın sadece antrenman için değil daha uzun süre kamp yapmak için de uygun bir yer olduğunu söyledi.

Milli Takım oyuncularının antrenmanlarını izleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya ise yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Şu anda İngiliz milli takımıyla beraber kamp yapıyoruz. Her iki Milli Takım da olimpiyatlara hazırlanıyor ve ikisi de çok iddialı. Bugün izlemeye geldiğimde hem kendi sporcularımızın hem de İngiliz sporcuların memnuniyetleri beni çok sevindirdi. Kampı biz 1 günde Çankırı’ya aldık. Akşam saat 11’den sonra kampı Çankırı’da yapmaya karar verdik. Çankırı İl Müdürlüğü de sabaha 2 ringi hazır hale getirdi. İngilizlere karşı zor durumda kalabilirdik ama sağolsun Çankırı 1 günde bu işi başardı ve şimdi her iki takım da memnun olarak antrenmanlara devam ediyor. Bilimsel anlamda çalışıyorlar. Bütün amacımız da bu aslında. Buradaki antrenmanları yaptığımızda sporcunun aerobik yapısını artırabilirsek uzun vadede Çankırımızı sporcuların kamp yaptıkları bir merkez haline getirebiliriz. Bu bütün Gençlik Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve belediye hep beraber yapmamız gereken bir çalışma. Mesela bundan sonra Boks Milli Takımı kamplarına burada devam edecek.”

Çankırı - 10:37 A A
BENZER HABERLER