reklam
reklam
DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151
reklam

TÜRK SAĞLIK-SEN BUGÜN 17:30’DA KARATEKİN PARKINDA

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Türk Sağlık-Sen Çankırı İl Temsilcisi Serhat GÖKÇE bugün saat 17:30’da Karatekin Parkı’nda yapacakları memur maaş zamları ile ilgili basın açıklamasına tüm Çankırı halkını davet etti. GÖKÇE yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

ALANLAR SENDİKALARIN ER MEYDANIDIR

5. Toplu görüşmelerin yapıldığı şu günler de kamu çalışanı memurlar tam bir hayal kırıklığı yaşamaktadır. Son iki yıldır gıda  giyim eğitim giderlerinin yanında akaryakıt elektirik  doğalgaz gibi yaşamda olmazsa olmaz olan gider kalemlerine gelen zamları kamu çalışanları iliklerine kadar hissetmiş kara kara düşünmektedir.

Bilindiği üzere malum Sarı sendika 10+10 ve taban aylığa 600 tl olan  TÜRKİYE KAMU SEN .in taleplerini gerçekçi  bulmadığını beyan ederek  Türkiye de iki yıldır gelen zamlardan bihaber olduğunu verdiği 8+7 ve 200 tllik  komik zam teklifi ile tüm kamu çalışanlarına göstermiştir.

Toplu görüşmelerde yetkili olan malum sendika pısırık cılız bir vaziyette hükümetten lütuf bekler hale gelmiş tabanın haykırışlarına kulak tıkamış acaba bu girdaptan nasıl çıkarım derdine düşmüştür  yıllardır hükümet desteğini alarak büyüdüğü için korkuları gayelerinin ve amaçlarının önüne geçmiştir.

Hükümetin kamu çalışanlarına reva gördüğü bu zam teklifine itirazımızı bu gün yapalım .otobandan önceki son çıkışı kaçırmayalım .Malum yetkili sendikanın yıllardır sendikacılık ve kamu çalışanı adına kılını kıpırdatmadığını bilerek Türkiye Kamu Sen genel başkanımız Sn: Önder KAHVECİ   her şeye rağmen yetkili sendika olan Memur  Sen ‘e açık çek vermiş ve her Türlü desteğe hazır olduğunu beyan etmiştir. Tabiki tıkalı kulaklar duymaz , kapalı gözler  görmez .

Artık  kamu çalışanı memur kardeşim sen susma sizler için meydanlarda haykıran yüreklere destek ver. Senin için mücadele edenin yanın da ol unutmayalım ki; BİZE GEREKSİZ SAYGIDAN SUSAN DİLLER DEĞİL HAKKI TUTUP KALDIRAN YÜREKLER  LAZIM…….

SİZLERİ 19 AĞUSTOS PAZARTESİ (BUGÜN) SAAT 17:30 DA KARATEKİN PARKINDAKİ MAAŞ ZAMLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZA BEKLİYOR  SAYGILARIMI SUNUYORUM.

Türk-Sağlık Sen il Temsilcisi

                                                                Serhat GÖKCE

reklam

YORUM YAP