reklam
reklam
DOLAR 31,0254 % 0.05
EURO 33,6324 % 0.15
STERLIN 39,2572 % 0.06
FRANG 35,2876 % 0.08
ALTIN 2.019,92 % 0,09
BITCOIN 1.620.951 -0.883
reklam

TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 178. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 178. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI
reklam

Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Çankırı’da da törenlerle kutlandı. İlk tören Anıt Alanı’nda yapıldı. İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Şehit Seyit Saraç Özel Harekât Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge ve teşkilat mensuplarının katılımlarıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Anıt Alanı’ndaki törenin ardından İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge ve beraberindeki teşkilat mensupları Vali Abdullah Ayaz’ı makamında ziyaret ettiler. Garnizon Komutanı Vekili Yavuz Çörekçi ve İl Jandarma Komutanı Yusuf Mutlu Genç, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen’i makamında ziyaret ettiler.

Öğle namazı öncesinde merkez Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde Türk Polis Teşkilatı’nın 178. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla vatanı için can veren aziz şehitlerimiz ve hayatını kaybeden teşkilat mensupları onuruna Mevlid-i Şerif okutuldu. Mevlid sonrası Vali Yardımcıları İsmail Küreci ve Recep Yüksel, ilçe Kaymakamları ile birlikte İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen’i makamında ziyaret ettiler. Kutlamalar gün boyu devam etti.

Çankırı İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, “178 yıldır üstün gayret, fedakârlık ve özveri ile ifa ettiği görevlerle, Aziz Milletimizin güvenliği ve huzuru için çalışan Türk Polis Teşkilatımızın bir mensubu olmaktan duyduğum onur ve gururla Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Vatan ve mukaddesatı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, ülkemizin dört bir yanında canla başla görev yapan tüm değerli meslektaşlarıma ve kıymetli ailelerine sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.

reklam

YORUM YAP