17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK MİLLİYETÇİSİ BOZKURTLAR HAREKETİ FRANSA’DA YASAKLANIYOR

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam karşıtı uygulamalarının sonu gelmiyor. Fransa’da Müslümanlara ve Türklere karşı baskı ve kısıtlamalar artarken Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin MHP bağlantılı, Türk milliyetçisi ‘Bozkurtlar’ hareketini ortadan kaldırmak için hükümet olarak harekete geçeceklerini açıkladı. Fransız Bakanın açıklaması, Fransa’daki sözde Ermeni soykırım anıtına ‘Bozkurtlar’ anlamına gelen Fransızca “Loups gris” ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip […]
Çankırı - 2 Kasım 2020 21:00 A A

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam karşıtı uygulamalarının sonu gelmiyor. Fransa’da Müslümanlara ve Türklere karşı baskı ve kısıtlamalar artarken Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin MHP bağlantılı, Türk milliyetçisi ‘Bozkurtlar’ hareketini ortadan kaldırmak için hükümet olarak harekete geçeceklerini açıkladı.

Fransız Bakanın açıklaması, Fransa’daki sözde Ermeni soykırım anıtına ‘Bozkurtlar’ anlamına gelen Fransızca “Loups gris” ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin baş harfleri olan ‘RTE’ gibi sloganlar yazılmasının ardından geldi. Darmanin, kararın Çarşamba günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacağını ifade etti.

Çankırı - 21:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.