-3° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK KIZILAYINDAN “ŞEHİTLERİMİZ İÇİN HATIRA ORMANI”

Türk Kızılay tarafından 15 Temmuz şehitleri ve vatan için canını feda etmiş diğer şehitlerimiz anısına Şabanözü ilçemizin Bakırlı köyünde bir hatıra ormanı oluşturuldu.  Türk Kızılay Ankara Küçükesat Şube Başkanıyken 15 Temmuz gecesi hainlerce şehit edilen Serhat ÖNDER’in köyü olan Bakırlı köyünde oluşturulan hatıra ormanına Vali Abdullah AYAZ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Şabanözü Kaymakamı Ferhat ALTAY, […]
Çankırı - 17 Temmuz 2020 09:36 A A

Türk Kızılay tarafından 15 Temmuz şehitleri ve vatan için canını feda etmiş diğer şehitlerimiz anısına Şabanözü ilçemizin Bakırlı köyünde bir hatıra ormanı oluşturuldu. 
Türk Kızılay Ankara Küçükesat Şube Başkanıyken 15 Temmuz gecesi hainlerce şehit edilen Serhat ÖNDER’in köyü olan Bakırlı köyünde oluşturulan hatıra ormanına Vali Abdullah AYAZ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Şabanözü Kaymakamı Ferhat ALTAY, Şabanözü Belediye Başkanı Faik ÖZCAN, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN ve diğer yetkililerin katılımıyla fidan dikimi gerçekleştirildi. 
Fidan dikiminin ardından Şehit Serhat ÖNDER anısına, bir hayırseverin bağışladığı arazi üzerine Türk Kızılay tarafından yapılacak okul için protokol imzalandı. Protokol imza töreninde konuşan Vali AYAZ, şehitlerimizin vatan savunmasında gösterdikleri dirayet, cesaret ve fedakarlıklardan söz ederek, imzalanacak protokolün hayırlara vesile olmasını diledi. 

Çankırı - 09:36 A A
BENZER HABERLER