Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

TÜRK KIZILAY ÇANKIRI ŞUBESİ AHMET ULUSOY’LA DEVAM DEDİ

Türk Kızılay Derneği Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy yapılan olağan kongreyle yeniden başkan seçildi. Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezinde yapılan kongreye Vali Abdullah Ayaz, AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu, AK Parti İl Başkanı Av.Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Çankırı ve İlçelerindeki Türk Kızılay Temsilcileri ve çok sayıda Türk Kızılay Gönüllüleri  katıldı. Tek […]
Çankırı - 26 Mart 2022 20:21 A A

Türk Kızılay Derneği Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy yapılan olağan kongreyle yeniden başkan seçildi.
Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezinde yapılan kongreye Vali Abdullah Ayaz, AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu, AK Parti İl Başkanı Av.Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Çankırı ve İlçelerindeki Türk Kızılay Temsilcileri ve çok sayıda Türk Kızılay Gönüllüleri  katıldı.

Tek liste ile girdiği kongrede güven tazeleyen Ahmet Ulusoy, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Türkiye‘nin  ilk ve en önemli İnsani yardım kuruluşu  olan Kızılay; 153 senelik geçmişinde halkımızın sevgi ve güvenini kazanmış, halkımızla kucaklaşmış, her türlü koşulda gece ve gündüz demeden ilkeleri doğrultusunda acı çeken, yardım bekleyen insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamış ve yardımlarına koşmuştur.

Göreve ilk geldiğimizde şehrimizin orman bölgesi olması hasebiyle Yapraklı ilçemizin Ayseki köyü  Pirgayip mahallesinde çıkan yangın ilk tecrübemize vesile oldu. Ramazan Bayramı arefe günü çıkan yangın söndürme çalışmaları yapılırken bizler iyilik ordusu olarak gece yarısı konteynırları Genel Müdürümüz İbrahim Altan beyin büyük desteği neticesinde mağdur ailelere teslim ettik. Bayram süresince dört gün iaşe ve sıcak yemek desteğimizle Pirgayip mahallesinde görev yaptık.

Şubemizin tüm kapılarını ve imkanlarını sonuna kadar açtığımız üniversite gençlerimizle sohbet esnasında biraz gerilere giderek yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları programına destek yapalım derken; kendimizi Recep Tayyip Erdoğan parkında yaklaşık 2000 öğrencimizin katılımı ile şenlik havasında “teknolojisiz bir gün bir bayram” temasıyla Çankırı Belediye başkanımız İsmail Hakkı beyin destek ve katılımları ile unutulmaz bir gün yaşadık.

Pandemi sürecinde vefa destek grubunda görev alarak mağdur ailelere iaşe temini, KYK  yurtlarında kalan karantina sürecine  sıcak yemek tedarikinde bulunduk. Dünyada ve ülkemizde tedarik sıkıntısı çekilen maske sürecinde Çankırı Valiliğimizle beraber maske kumaşı tedarik edip şehrimizde kamu kurum ve kuruluşlarda kullanılmak üzere  maske üretiminde bulunduk.

Kızılay’ın sadece bir yardım kuruluşu modeli olmayıp sosyal hayata da hizmet veren bir yapı olduğu bilinciyle Kızılay’ımızın 15 Temmuz şehidi olan Şehit Serhat Önder adına bir hizmet yapısı oluşturma fikri üzere çalışma yaparken Şabanözü ilçemizden gelen bir bağış modeli ile şehidimiz adına 12 derslikli bir okul inşasına karar verilmiş olup Çankırı Valiliği ve Türk Kızılay Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalanmış olup İnşaallah bu yıl ihaleye çıkarılacaktır. Bu süreçte bize destek olan Sayın Valimiz Abdullah Ayaz beye, Çankırı’da çakılacak tek bir çivinin destekçisi olan Sayın  vekilimiz Salim Çivitcioğlu beye, Kızılay Genel Müdürümüz İbrahim Altan beye,  süreci yakından takip edip özveri içinde  bizlere destek olan İl Milli Eğitim müdürümüz Muammer beye şahsım ve Kızılay adına şükranlarımı arz ederim.”

Ulusoy, Türk Kızılay Çankırı Şubesi olarak yaptıkları ve yapmayı planladıkları hizmetleri şöyle sıraladı:

 • KUZKA ve AFAD ile konteynır köy yaşam merkezi
 • Gelin Yaren olalım projesi
 • Üniversite Gençliğimizle şehrimizi tanıyorum projesi
 • Kan bağış kampanyalarımız
 • Türk Kızılay çocuk korosu
 • Yapraklı Dereli köyü Mansurlu mahallesi sondaj kuyusu açılımı ve su deposu terfi istasyonu yapımı
 • Yemek ikram aracı kazandırılması
 • 15 Temmuz programlarında bayrak, çorba soda ve ikramların hazırlanması
 • Ilgaz su fabrikamız
 • Kan bağış merkezi sabit nokta kazandırılması

Çankırı - 20:21 A A
BENZER HABERLER