Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİ; GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN…

      Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül günü, kahraman gazilerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.         Ülkemizin her karış toprağına ve tarihimize altın harflerle kazınan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin bu özel gününü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.         Tarihin her […]
Çankırı - 19 Eylül 2020 12:13 A A
      Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül günü, kahraman gazilerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.
        Ülkemizin her karış toprağına ve tarihimize altın harflerle kazınan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin bu özel gününü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
        Tarihin her döneminde hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir gurur saymıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği uğrunda gazilik mertebesine ulaşan Gazilerimiz ve onların aziz hatırası bizim şerefimizdir. Bu güzel vatanda gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bugün huzur içerisinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz.
        Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin “Gaziler Günü”nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş olanları rahmetle yâd ediyorum.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
Çankırı - 12:13 A A
BENZER HABERLER