17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK İSTİKLÂLİNİ TÜRK CUMHURİYETİNİ İLELEBET MUHAFAZA VE MÜDAFAA ETMEK

      19 Mayıs 1919… Milli Mücadelemizi vermek üzere Kurtuluş Savaşımızın başladığı, hatırasının gençlik ve sporla bütünleştirildiği bu özel günün 102. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.       Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile Samsun’a hareket etmelerinin amacı, yok olmanın eşiğine gelmiş Türk milletinin egemenliğini ve […]
Çankırı - 19 Mayıs 2021 08:25 A A

      19 Mayıs 1919… Milli Mücadelemizi vermek üzere Kurtuluş Savaşımızın başladığı, hatırasının gençlik ve sporla bütünleştirildiği bu özel günün 102. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile Samsun’a hareket etmelerinin amacı, yok olmanın eşiğine gelmiş Türk milletinin egemenliğini ve bağımsızlığını yeniden kazandırmaktı. Milletimizin bağımsızlık yolundaki kahramanca mücadelesi, bu kutlu yolda fedakârca yürümenin haklı zaferiyle sonuçlanmıştır.

      Sadece bizim için değil, dünya tarihinde de yeni bir dönemin başlangıcı olan bu günü Atatürk, geleceğimizin teminatı olarak gördüğü ve çok güvendiği Türk gençliğine armağan etmiştir. Gençliğe Hitabesinde, Türk gençliğinin birinci vazifesi olarak belirttiği “Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek” görevi, gelecek için gençlere ne denli önem atfettiğini göstermektedir.

Sevgili Gençler;

      Sizlere emanet edilen şanlı Cumhuriyetimizin daha güçlü konuma getirilmesinde bizlerin umudusunuz. Aziz vatanımızın bağımsızlığına gölge düşürmeden müreffeh bir gelecek yolunda hızla ilerleyebilme sorumluluğu sizlerin omuzlarındadır. Milli ve manevi değerlerimizden taviz vermeden, kendinizi her alanda geliştirerek ülkemiz gençliğinin gücünü tüm dünyaya tanıtıp bu cennet vatanımızı daha huzurlu ve güvenli yarınlara taşıyacağınıza inanıyorum.

      Başta Milli Mücadelemizin kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; kıymetli gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Hep birlikte coşkulu bir şekilde bayramlarımızı kutlayacağımız günlere kısa zamanda tekrar kavuşmayı canıgönülden temenni ediyorum.

Abdullah AYAZ

Çankırı Valisi

Çankırı - 08:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.