-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN İŞ BANKASI’NA PROTESTO ÇAĞRISI

Çankırı’daki eğitim çalışanları, promosyon konusunda teklif veren bankalarla anlaşamadı. Anlaşma süreci ertelendi.  Teklif veren bankalar arasında bir önceki ihaleyi kazanan Türkiye İş Bankası da vardı. Türkiye İş Bankası, verdiği teklifle eğitim çalışanları arasında büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştır. Yakın zamanda farklı il ve ilçelerde ödenen promosyon ücretleri Çankırı’da teklif edilen ücretin neredeyse iki katından fazla […]
Çankırı - 14 Aralık 2022 23:28 A A

Çankırı’daki eğitim çalışanları, promosyon konusunda teklif veren bankalarla anlaşamadı. Anlaşma süreci ertelendi.  Teklif veren bankalar arasında bir önceki ihaleyi kazanan Türkiye İş Bankası da vardı. Türkiye İş Bankası, verdiği teklifle eğitim çalışanları arasında büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştır.

Yakın zamanda farklı il ve ilçelerde ödenen promosyon ücretleri Çankırı’da teklif edilen ücretin neredeyse iki katından fazla iken, yıllardır eğitim çalışanlarının tüm bankacılık işlemlerini yapan İş Bankası’nın teklifi çalışanlar üzerinde şok etkisi yaratmıştır.

Konu ile ilgili olarak Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanı Yüksel Yandım şunları ifade etmiştir:

“Çok değerli eğitim çalışanlarımızın büyük bir heyecanla beklediği, banka promosyon ihalesi maalesef beklentilerin çok altında kalmış ve teklif kabul edilemeyecek bir tutarda kalmasından dolayı da anlaşma ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bizler bu sürecin öncesini ve sonrasını çok yakından takip ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Yıllardır binlerce eğitim çalışanının tüm bankacılık işlemlerini (yatırım işlemleri, otomatik ödeme, kredi ve kredi kartı işlemleri gibi) gerçekleştirdiği Türkiye İş Bankası’nı bu tavrından dolayı kınıyor ve tüm eğitim çalışanlarını bu bankayı protesto etmeye davet ediyoruz. Bizlere bu süreçte, bu tavrı gösteren İş Bankasında hesabı olan tüm  eğitim çalışanlarımızın iş ve işlemlerini mümkün olduğu kadar askıya almasını, otomatik fatura ödemelerini ve kredi kartlarını iptal ettirmesini, mevduatlarını çekmesini umut ediyoruz.

Promosyon her çalışanın hakkıdır. Biz de hakkımızı istiyoruz. Ama asla hakkımızdan da daha azına razı değiliz. Bizler de diğer illerdeki gibi, farklı kamu kurumlarının çalışanları gibi hak ettiğimiz promosyon bedelinin verilmesini talep ediyoruz. Bu talebimiz gerçekleşene kadar da üzerimize düşen mücadeleyi yapmaya hazırız. Gün, eğitim çalışanlarının birlik olma günüdür. Gün, dayanışma ve mücadele günüdür. Gün, bize bu sonucu reva görenlere ders verme günüdür. Tüm eğitim çalışanlarımızı bu mücadelemize ortak olmaya, omuz vermeye davet ediyorum. Karınca misali, serçe misali her eğitim çalışanımızdan elinden geldiğince bu eylemimize destek olmaya çağırıyor, şimdiden şahsım ve tüm eğitim çalışanlarımız adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

Çankırı - 23:28 A A
BENZER HABERLER