-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK EĞİTİM-SEN ŞUBE BAŞKANI YÜKSEL YANDIM’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yüksel Yandım bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda konu ile ilgili olarak Şube Başkanı Yüksel Yandım şunları ifade etti. ‘’Öğretmenlerimizdir ki; ülkemizin bağımsızlığı, kalkınması, huzur ve refahı için aile ile birlikte yeni neslin eğitiminde en ön saflarda yer almaktadırlar. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Yeni nesil, sizin […]
Eğitim - 23 Kasım 2022 22:25 A A

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yüksel Yandım bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda konu ile ilgili olarak Şube Başkanı Yüksel Yandım şunları ifade etti.

‘’Öğretmenlerimizdir ki; ülkemizin bağımsızlığı, kalkınması, huzur ve refahı için aile ile birlikte yeni neslin eğitiminde en ön saflarda yer almaktadırlar. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.’’ sözü ile öğretmenlere verdiği değeri ortaya koymuştur. İnancımızın ilk emri, insanlığın içinde bulunduğu cehaletin sona erdirilmesi için “Oku” olmuştur. Hz. Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum ” diyerek ilim ve irfana verdiği önemi belirtmiştir.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleklerinden birisidir. Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir. Türk Eğitim-Sen camiası olarak 24 Kasım’ı çok önemsiyoruz. Çünkü 24 Kasım Millet Mekteplerinin kuruluş yıl dönümü ve en önemlisi de Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanının verildiği gündür. Bizim için bu kadar anlamlı bir gün olan 24 Kasım’ları coşkuyla kutluyoruz ve kutlamaya da devam edeceğiz.

Öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarımızın ekonomik, sosyal ve mesleki anlamda birçok sorunla karşı karşıya olduğunu biliyoruz ve bu sorunların çözülebilmesi adına eğitim camiamızın da duası ve desteği ile elimizden gelenin en iyisi yapmaya gayret göstereceğiz.

Ülkemizin kurucusu ve başöğretmenimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Görevlerini yapmış olmanın huzuruyla emeklilik günlerini geçiren öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza da sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle güzel ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışında, şanlı Türk bayrağımızın dalgalandığı her yerde görevinin başında olan, bu mesleğe ömrünü adayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, eğitim camiamızın her kademesinde büyük bir özveri ve fedakârlıkla görev yapan tüm eğitim çalışanlarımıza da teşekkür eder, sağlıklı, huzurlu bir ömür dilerim.’’

Eğitim - 22:25 A A
BENZER HABERLER