Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK DÜNYASI BASIN MENSUPLARI ÇANKIRI’YI GEZDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından ülkemizin yurt dışında tanıtımına yönelik sosyal ve dijital mecralarda tanıtım çalışmaları kapsamında ilimize gelen basın mensupları Çankırı’nın tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etti. Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Azerbaycan’dan gelen basın mensupları, ilk olarak geziye dünyanın en büyük tuz mağaralarından birisi olan Çankırı Tuz […]
Çankırı - 19 Eylül 2023 20:02 A A

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından ülkemizin yurt dışında tanıtımına yönelik sosyal ve dijital mecralarda tanıtım çalışmaları kapsamında ilimize gelen basın mensupları Çankırı’nın tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etti.

Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Azerbaycan’dan gelen basın mensupları, ilk olarak geziye dünyanın en büyük tuz mağaralarından birisi olan Çankırı Tuz Mağarası’nı gezerek başladı.  İlk kez bu kadar büyük bir mağara gördüklerini ifade eden basın mensupları Çankırı Tuz Mağarası’nın büyülü atmosferinden etkilendi.

Çivitcioğlu Medresesi’ni gezen konuklar, burada ebru sanatçısı Ali Akgül eşliğinde hünerlerini sergiledi. Çankırı Kalesi’nden şehri panoramik olarak izleyen konuklar, son olarak tarihi Çankırı Evlerinin bulunduğu sokağı gezdi.

Çankırı - 20:02 A A
BENZER HABERLER